Bieżące w rozwoju...

2018-05-06 09:38:51

Josef Lukoschek
W rozwoju prócz zdecydowanie ważnych cech i parametrów szczególną rolę odgrywa powtarzalność pewnych procesów.Jest to uwarunkowane samymi prawami natury i w naszym środowisku jest tym zmiana pór roku .Wiosna jest odradzaniem i rodzeniem na nowo , tu na czele stoi kontynuacja uprawy ziemi i dokonanie zasiewów pod przyszły plon.

W gospodarstwie sprzyjająca aura pogodowa pomaga w realizowaniu robienia tzw.porządków i ma to wymiar stwarzania nowej przestrzeni , miejsca pod budowę, urzeczywistnianie nowego planu.Porządki są ,,oczyszczaniem,,ze złogów balastowego, nie funkcjonującego i dają konstruktywny przegląd sytuacji, stanu posiadania. Zwracam na to uwagę ponieważ samo ,,pędzenie,,w wymiarze wysokiej produktywności i rodzenie efektów wiąże się ze wstępnym uporządkowaniem stanowiska działania.Są to mechanizmy podstaw rzeczy ,,do ręki,, i tu bardzo wydatnie jest wzmagane nie marnotrastwo czasu na ,,szukanie,,.Zatem z pokładu sterowania ,,sam sobie żeglarzem,,jest istotnym by sprawy w systemie działania były poukładane i uporządkowane..nie wywoływały stresu i stanu obaw co do sprawności , natomiast dawały przeświadczenie że tor po którym się poruszamy i kierunek jest bezpieczny...następuje znana prawidłowość rodzenia się wyników, krzywa progresywna i także oczekiwane nagrody...

Jednym z ważniejszych problemów jakie zauważam w czasach rozrostu tzw.kontrolowanej samoprzedsiębiorczości, takiej odważnej samodyscypliny w podejmowaniu decyzji i tworzeniu firmy, działania na rzecz pomnażania zysków, jest wyrabianie ,,panowania,, nad sytuacją.W zasadzie nauka zarządzania środkami .Związane także z tym aspekty oszczędzania i robienia inwestycji... Statystyki nie są w tym układzie ,,wesołe,,ponieważ wciąż borykamy się z problemami spłacania zadłużeń.W głównym chodzi o bardziej przemyślane branie kredytów i rozwagę co tak naprawdę jest konieczne i w jakiej kwocie... Muszę powiedzieć dobitnie że oszczędzanie jest naprawdę żmudnym procesem zrozumienia ,,dlaczego ?Króluje ,,jakoś to będzie,,świadomość czasu teraźniejszego który jest witalny np.zdrowiem, wiedzą, kondycją, brakiem zagrożenia.. Natomiast czas który postępuje rysuje wyjątkowo czasem niekorzystne rozstrzygnięcia...i dopiero moc doświadczenia , branie przykładu na czym się ,,sparzyło ,,uczy, przestrzega.Daje do zrozumienia czym tak naprawdę jest kształtowanie powodzenia, opcji optymalnego unikania wpadania w pułapki..

Przemyślenia nie są wyssane z palca ponieważ samemu przerabiane. Wcale nie jest łatwym w dobie obecnej znaleźć względnie ,,złote środki na zaradzenie w kryzysie , gdy zagląda ,,w oczy,, bieda i następuje impas rokowań na lepiej...pytanie :co dalej?....

Dlatego powtarzam, refleksja, zastanowienie, czas oddechu na ,,ożywienie,,umysłu, danie odpowiedzi. Co mogę zrobić w konkretnym przypadku gdy mam do dyspozycji określony potencjał , jak móc przezwyciężyć przeszkody.Szukanie rozwiązania jest zawsze bardzo sensowne,ponieważ wyzwala kreatywne. Tą drogą też nie poddajemy się, tylko jeśli jest jakakolwiek nić jaśniejszej przyszłości to wiemy że to jest szansą....nie należy jej przegapić i pozwolić odejść.

Samemu sobie pomóc oznacza też budować tą motywację, żal po czasie o niespełnione jest nieuniknionym że to nigdy się już nie odwróci .Z porządku ziemskiego jest tak że przeszłe w czasie nie wraca na piedestał i nie przynosi pozytywnego jeśli w ,,swoim ,,czasie jest niewykorzystane. Dbałość w codziennym o sprawy bieżące, pilnowanie kluczowego w procesie kroczenia jest świętym obowiązkiem. Tym uruchamiany wciąż potęgowanie osiągania i także utrzymanie toczenia koła zamachowego.Jest nieubłagane w tym i może przerażać, lecz walczysz po to by zwyciężać, przodować.Satysfakcja i zadowolenie przychodzi z autentycznym przyłożeniem się.Pozdrawiam.
Popularność: 9    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom