Chcę zarabiać więcej to, za mało

2018-05-16 15:43:52

Marta Kaim
Pieniądze to temat, który wywołuje ogromne emocje. Z jednej strony chcemy dobrze zarabiać, bo wiemy, że żyjemy w czasach ogromnych możliwości. Z drugiej sporo w nas lęku, braku wiary w siebie i wiedzy na temat tego jakie działania podjąć by po nie sięgnąć. Dzisiaj nie będę pisać o działaniach czy strategii.
Chcę natomiast uświadomić ci kilka zasad, które pomogły mi spojrzeć na temat pieniędzy z zupełnie innej strony.
W ostatnim czasie najczęstszy problem z jakim spotykam się na moich szkoleniach czy programach grupowych to właśnie ten dotyczący pieniędzy. Niemal w każdej historii powtarza się ten sam schemat. Pracuję dużo, wiele robię, ale nie zarabiam. Gdy zadaje pytanie: ile chcesz zarabiać?
Pada odpowiedź: no chciałabym więcej.
Wystarczy to jedno zdanie, a już wiem, że potrzebujemy zacząć od podstaw.
Pierwszy podstawowy krok – musisz konkretnie wiedzieć ile chcesz zarabiać. Samo więcej to za mało. Pieniądze tak jak nasz umysł lubią konkret. Pięć tysięcy, dziesięć czy trzydzieści na miesiąc, rok czy dzień.
Jak już poznasz tą kwotę potrzebujesz ją kilka razy głośno powtórzyć, a nas†ępnie zapisywać jako twój cel.
Po drugie, pieniądze nie „przyjdą” do ciebie, jeśli nie będziesz wiedziała po co chcesz je zarabiać? Odrazu dodam, że jeśli Twoje „po co”? jest słabe i nie wywołuje żadnych emocji to i motywacja będzie kiepska.
Jak już znalazłaś swoje po co, pójdźmy o krok dalej. Weź kartkę, długopis i szczegółowo rozpisz na co przeznaczysz zarobione pieniądze. Zobacz wszystko oczami wyobraźni, poczuj jak już byś to miała.
Teraz czas przekuć marzenia w działania. Zacznij od odpowiedzenia sobie na pytanie:
Jakiej wiedzy i kompetencji potrzebujesz, aby zarabiać tyle ile chcesz?
Dla ułatwienia możesz przywołać w myślach autorytet z twojej branży. Zastanów się jakie umiejętności ma ta osoba i co takiego robi, że zarabia tyle ile ty byś chciała.
Np. potrzebuję nauczyć się angielskiego, bo dzięki temu awansuję. Zdobędę umiejętności sprzedażowe i nauczę się lepiej zarządzać sobą w czasie, bo dzięki temu lepiej wykorzystam dzień i będę bardziej skuteczna, a to przekuje się na większą ilość klientów.
Ostatni krok choć nie mniej ważny. Uświadom sobie, że jest tylko jedna osoba, która ogranicza cię przed zarabianiem tyle ile chcesz. Tym kimś jesteś Ty. Twoje przekonania i nawyki wpływają na twoje zarobki dużo bardziej niż ci się wydaje. Jeśli pieniądze kojarzą ci się z czymś złym, a zarabianie przyprawia o zawrót głowy, trudno ci będzie podjąć działania, które są niezbędne.
Twoje myśli wpływają na twoje działania i sprawiają, że pieniądze przelatują ci przez palce. Na przykład nie wiesz na co wydajesz pieniądze lub kupujesz pod wpływem emocji, bo działasz na autopilocie…
Takie zachowanie z pewnością nie sprawi, że będzie ich w twoim życiu więcej.
Jeśli wydajesz więcej niż zarabiasz to nawyk z którym potrzebujesz skończyć jeśli poważnie myślisz o swoim bezpieczeństwie finansowym.
Jeśli natomiast nie doceniasz pieniędzy, które teraz zarabiasz i nie cieszysz się z nich to, świat nie przyśle ci więcej.
W myśl zasady bogactwa T.Harva Ekcera
Dopóki nie pokażesz, że radzisz sobie z tym, co masz, nie dostaniesz więcej.
Marta Kaim
Mentor Kobiet, Business Coach ICF
Popularność: 11    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom