Jak osiągnąć sukces w biznesie?

2018-05-16 15:44:52

Marta Kaim
Nie ma jednego sprawdzonego sposobu na sukces. Istnieje jednak droga na skróty, a są nią nawyki i pytania, które pomogą ci działać skuteczniej i dużo szybciej osiągnąć założone cele. No właśnie wierzę, że jeśli chodzi o cele to już wiesz, że od nich wszystko się zaczyna. Jasny, konkretny cel to podstawa, bo dzięki niemu wiesz dokąd zmierzasz i jakie działania potrzebujesz podjąć, aby go zrealizować.
Krok drugi choć dla niektórych może być czymś oczywistym – ustal godziny w których pracujesz i umów się sama ze sobą, że czas na pracę oznacza, że naprawdę pracujesz. Dzięki temu będziesz bardziej skoncentrowana i będziesz wykonywała zadania z listy. W tym czasie nie dzwonisz na plotki do koleżanki, nie przeglądasz facebooka, a jeśli pracujesz z domu, to nie sprzątasz w międzyczasie i nie nastawiasz prania.
Pracując w domu, mamy wokół siebie tak dużo rozpraszaczy, że trudno jest im nie ulec. Jednak uświadomienie sobie, że przeglądanie facebooka skutecznie osłabia twoją efektywność i kradnie twoje pieniądze sprawi, że nie będziesz już z takim entuzjazmem na niego zaglądać.
Innymi słowy koncentruj się na efektywności i rób to, co ważne oraz przynosi największe korzyści twojej firmie. Pomoże ci w tym zadawanie sobie nas†ępujących pytań:
Ile zapłaciłabym sobie za dzisiejszą pracę? Moje doświadczenie pokazuje, że bardzo często ta kwota jest dużo niższa od tej, którą chcielibyśmy zarobić.
Jakie jedno działanie przyniosłoby mi najlepsze wyniki?
Poznaj swoje wymówki, a stracą one moc. Zapisuj i planuj swoje działania oraz wyznaczaj czas, który chcesz na nie przeznaczyć. Jeśli tego nie zrobisz twoje wymówki będą krzyczeć coraz głośniej. Zadania zwykle zajmują nam tyle czasu ile na nie zaplanujemy. Planuj więc konkretnie ile czasu na jakie zadania chcesz przeznaczyć i trzymaj się pierwotnych założeń.
Naucz się eliminować i realizuj zadania jedno po drugim. Gdy skończysz jedno zadanie lub projekt wtedy zajmij się kolejnym. Ty sama znasz siebie najlepiej dlatego odpowiedz sobie na pytania:
Co da Ci realizacja tego zadania? Jak będziesz się czuć gdy je wykonasz? Jak chcesz się za nie docenić? Motywuj się i celebruj małe sukcesy. Dzięki temu będziesz mieć pozytywną energię i nastawienie, które jest niezbędne w drodze do sukcesu.
Weryfikuj swoje działania. Wyrób w sobie nawyk cotygodniowego podsumowywania wyników. Dzięki temu sama przekonasz się czy rzeczywiście wykonałaś zadania, które wcześniej zaplanowałaś. Przeanalizuj, które działania przyniosły najlepsze wyniki, a z których można zrezygnować.
Istnieje jeszcze wiele sprawdzonych metod dzięki, którym twoje wyniki w firmie poszybują do góry, ale wdrożenie już tych kliku zwiększy twoją skuteczność i przyniesie lepsze wyniki.
Powodzenia!
Marta Kaim
Mentor Kobiet, Business Coach
Jeśli chcesz nauczyć się działać skutecznie i zacząć realizować ambitne cele finansowe dołącz do programu Master VIP Business Academy i wznieś swój biznes na wyższy poziom. Zamień ciężką pracę na skuteczne działanie.
Popularność: 13    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom