Oszczędzanie

2018-08-16 09:19:47

Josef Lukoschek
Rozwój możliwości obecnego czasu jest podyktowany ekspansją świadomości co do prowadzenia kierunku osiągania .Jednym z bardziej podstawowych założeń jest stworzenie mechanizmu poprawy materialnej, gromadzenia zapasów i środków które umożliwiają realizowanie planu przedsiębiorczego.Uczą jak prowadzić gospodarstwo domowe i także są podwaliną pod inwestowanie na dalej , rozwijanie pól dotyczasowych...

Oszczędzanie nie jest dziedziną życia łatwą , potrzebną jest wiedza i prowadzenie wdrażania określonych nawyków.Jest to proces przeobrażeń jak patrzymy na układ zarabianie i wydawanie.Jak patrzymy na słowo pieniądze i co one dla nas przedstawiają w dalszym...

Gromadzenie nadwyżek wymaga w pierwszej kolejności analizy wydatków i rozdzielenia ich na wydatki ,,stałe,,i te ,,ruchome,,

Wydatki stałe łączą w sobie podstawowe opłaty z tytułu zabezpieczenia funkcjonowania .W zakresie wydatków stałych możemy poprawić poprzez bardziej wynegocjowane korzystnie warunki umów , podniesienie stanu serwisowania lub prawa do zmiejszania płatności , jeśli bieżące nie spełnia warunków umowy...także rozeznanie co do tytułu świadczeń i co tak naprawdę nam się należy.... Jest więc to pole do popisu dobrego czytania kontraktów, dbania o domowe prowadzenie biurowości..Na tej drodze możemy już uzyskać ,,dodatkowe,,oszczędności z tytułu zainteresowania co umowy zawierają, nie płacenia w ciemno i nie zgadzania się bezwiednie na wszystko..

Druga część wydatków jest o tyle interesująca że tu naprawdę są ogromne możliwości co do zbierania na plus.Notabene możemy być dla siebie sterem i żeglarzem w zarządzaniu.Wszystko bowiem leży w stylu , organizacji i preferowaniu wydawania pieniędzy....

Zacznijmy jednak od tego aby coś powiedzieć ile tak naprawdę jest wydane na konsumpcję to potrzeba poprowadzić dziennik bieżących codziennych zakupów , zatem zbierać paragony , kwity i podsumować to w układzie tygodnia, miesiąca ....tu już wyjdą na światło dzienne pierwsze zaskoczenia, że dbamy o to by kupować tylko to co konieczne, zaspokaja bieżące .lub też kupujemy bez głowy i w nadmiarze, upychamy po kątach , dużo się marnuje i trzeba lokować na śmietniku...w każdym bądź razie to z początku ,,boli,,jak trzeba prowadzić ale ma się w końcu tą pierwszą cyfrę poglądową....na której można się ,,oprzeć,,zastosować jako porównywarkę na dalej.

Muszę dodać że dojście do stanu rzeczywistego oszczędzania było okupione notorycznymi błędami , sam się na tym łapałem że nadal nie radzę sobie konsekwetnie i wydaję ,,za dużo,,

Wejście w proces oszczędzania powoduje wystąpienie nowych wniosków i do takich doszedłem...

Stwierdziłem że uganianie się za promocjami, przecenami,...nie jest zawsze zasadne by z tego korzystać. Zacząłem więc z innej beczki traktując zakupy nie jako tą psychologiczną ulgę że ciężko się zdobywa i haruje a szybko i lekko pieniędzy pozbywa....że to nie ta droga...Zacząłem wprowadzać arkana i strategie kupowania....Nabywanie precyzyjnie tego co potrzebne, ma służyć .Korzystanie wpierw z przeglądarek cen i swoista ,,przygotówka,, jak się kupuje coś drogiego , na długie lata i ma spełniać wiele uwarunkowań praktycznego używania...

Zastosowałem przeciwstawne w stosunku do tego co powszechnie stosowane, wybieram mało z bankomatu, nie biorę wózka, nie noszę grubej gotówki...musiałem przejść przez układ świadomościowy że mnie nie korci, nie kusi i nie nęka...wolny jestem od manii kupowania..
To było twarde w osiągnięciu , ale warte by pokonać i wyjść na prostą gromadzenia.Opcji że pieniądze się trzymają i jest obcym koniec miesiąca...Propozycje które zawierają taniość, są propozycją spełniania celów innych , nie oznaczają że na tym wygrasz, tak będzie zawsze korzystnie.

Fundusze konsekwentnie gromadzone dają poczucie podwyższonej dyspozycyjności dokonania wyboru...dają możliwość startu własnym sumptem bez potrzeby wzięcia kredytu, spłacania rat .Jest to Twoje.

Zabezpieczenie materialne buduje spokój jutra , znika niepewność wkroczenia w sytuację kryzysową, przyparcia do muru i beznadziei jak zaradzić.

Podstawowe problemy wynikające z kłótni w związkach o pieniądze wynikają z braku wiedzy w gospodarce finansowej, pochopnych decyzjach zakupowych i kredytowych, niedobraniach partnerskich.Ci od których się oczekuje wsparcia i rad nie zawsze zarządzają właściwie i nie potrafią dać dobrego przykładu i nauczyć ….

Oszczędzanie jako przygotowanie pod rozwinięcie inteligencji finansowej i dalsze kroki zarabiania przez inwestowanie , jest z punktu ekonomii właściwe.Małymi krokami można tu osiągnąć bardziej pozytywne rezultaty w sferze satysfakcji i stawać się coraz bardziej niezależnym i wolnym..dosłownie sterować własnym systemem dochodzenia i nie być podporządkowanym korporacji, etatowi.

Korzystanie z możliwości alternatywnych jest poprzedzone przemyśleniem o takiej drodze postępowania i zgromadzone drogą oszczędzania nadwyżki śmiało pomagają rozpocząć proces prawdziwej samorealizacji, stworzenia działania i pomysłu przedsiębiorczego.

Pozdrawiam.
Popularność: 12    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj