AUTOMATYCZNY "ALGORYTM" PODEJMOWANIA DZIAŁAŃ I DECYZJI

2019-01-13 13:54:22

Zbigniew Godziński
Informacji i spraw w XXI wieku mamy tyle, ile osoba żyjąca 100 lat temu w ciągu całego życia! Już sam ten fakt zmusza do "automatyzacji w podejmowaniu decyzji"!

Właśnie dlatego, że nie mamy możliwości wszystkiego "logicznie" przetwarzać możemy stawać się ofiarą manipulacji i "programowania innych" często. inni mówią nam co "powinniśmy", co jest "możliwe" a, co nie. A tak naprawdę możliwości człowieka i szanse na jego spełnienie i szczęście są znacznie większe!

Co może pomóc?

Wyznaczanie dokładne własnych celów, wartości, potrzeb, standardów priorytetów pozwoli dać nam takie "imperatywy", co zrobić w danej sytuacji. Ale z czasem nadejdzie moment, że będziemy tym "świadomym podejmowaniem decyzji" "przeciążeni". Wtedy należy przejść na program "automat"- należy pamiętać, że to My wcześniej go "zaprogramowaliśmy", więc dla nas zawsze będzie od lepszy, niż ten, który będzie w większym stopniu reprezentował interesy innych osób( często wbrew naszym), niż nasze.

A więc wniosek: "nie bójmy się programować siebie" a potem na podstawie tego "programu" działać "automatycznie" na nadchodzące "impulsy"- więcej zyskamy, będziemy mniej sfrustrowani i bardziej podnieceni i zadowoleni z tego, co przynosi nam dzień. Także nasze reakcje będą bardziej efektywne, skuteczne i przyjemne a o to przecież chodzi! :)

Więcej w kolejnym poście o tym temacie, gdyż jest on zbyt obszerny, by umieścić do w "skondensowanej formie" w jednej części :)
Popularność: 33    Powrót

Komentarze

Oczywiście. Optimum we wszystkim jest niezwykle ważne w XXI wieku i na pewno też w następnych. Dlatego wytrwale poruszam tą tematykę już od 3 lat
2019-01-13 19:39 Zbigniew Godziński
hm czy chodzi o to, aby miec wypracowane pewne standardy swojego zycia codziennego w oparciu o nasze cele, wartosci itp aby latwiej podejmowac decyzje?
2019-01-21 14:05 ~kasia
Отредоктировала.. так как сама нашла все)

.. Удалили пост выше. Конечно можно! Тоже в свое время встал такой вопрос, где можно покупать недорогие билеты. Потом знакомые посоветовали сайт дешевых авиабилетов на http://avia-all.ru пользуюсь теперь только им. Если часто выезжаете за границу, то дешевле не найти, рекомендую
2019-01-22 12:37 ~Lenchilbaivy
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom