Twój klimat mentalny decyduje o wszystkim

2019-03-07 20:40:07

Natalia Półtorak
Czy kiedyś się zastanawiałeś nad tym, jakie są odpowiednie warunki dla rozwoju człowieka? Tak, żeby człowiek dobrze się rozwijał i spełnił swoje przeznaczenie?
________________________________________________________________
Dzięki wideo „Twój klimat mentalny decyduje o wszystkim” poznasz jak kontrolować swój wewnętrzny mentalny klimat tak, aby wykreować atmosferę oczekiwania na sukces i podejmować potrzebne działania.

Link: http://nataliapoltorak.com/2019/03/07/wideo-twoj-klimat-mentalny/

Pamiętaj, że jesteś ważny, wyjątkowy i masz w sobie bezcenny dar, masz przeznaczenie do realizacji. Jeśli nie będziesz mieć odpowiedni klimat umysłowy to nigdy nie zrealizujesz swojego potencjału.
_________________________________________________________________

Ostatnie badania naukowe nad człowiekiem, umysłem, mózgiem dzięki technologiem obrazowania mózgu pokazują, że normalnym, domyślnym środowiskiem jest MIŁOŚĆ.

Kiedy człowiek działa, jak to nazywam w „strefie miłości”, gdzie panuje spokój, radość, dobroć, cierpliwość, wiara, pomóc innym to nasz mózg, ciało produkuje oksytocynę, dopaminę, endorfiny i serotoninę.

Taka mieszanka powoduje, że czujemy się silni, mamy dobre samopoczucie, podwyższa się nam poczucie własnej wartości, dostajemy zastrzyk energii, podwyższa się nam inteligencja, pamięć, motywacja, radzimy sobie lepiej w życiu, mamy zwycięską postawę.

Istnieje jeszcze jedna strefa, nazywam ja „strefą strachu”. Wchodzimy w strefę strachu kiedy wychodzimy z naszego normalnego środowiska i wpadamy w objęcie strachu – zaczynamy wątpić w siebie, bać się stracić, świat i inni ludzi zaczynają wydawać się złymi, wolimy nie podejmować ryzyka, nic nie zmieniać w życiu, nie sięgać po więcej, widzieć zagrożenie.
Będziemy podejmować wybory i decyzję, które będą mieć oddźwięk, żeby nie przegrać, a nie wygrać. Nie będziemy sięgać po więcej. Będziemy w pozycji obronnej i będziemy ofiarą własnej postawy. Negatywność odbiera pasję i sile.

W tej toksycznej strefie poddajemy się dominacji nieświadomych toksycznych myśli, które z biegiem czasu zmieniają się w nawyki i wpędzają nasze ciało w toksyczny stres.

W tej sytuacji ciało i mózg wytwarzają związki chemiczne odpowiedzialne za strach i troskę mimo tego, że osoba nie znajduję się w niebezpieczeństwie.

Jeśli jesteś w strefie strachu to w twoim życiu będzie rosnąć problemy z niepokojem – panika, fobie. Objawy depresji, uzależnienia, problemy z nauką i problemy zdrowotne.

Pamiętaj, to o czym najwięcej myślisz, rośnie! Stajesz się tym, o czym myślisz!

Działamy tylko w tych dwóch sferach. Istnieją dwa rodzaje emocje – miłość lub strach, inne emocje to są pochodne tych dwóch.

Im więcej jesteśmy w strefie miłości, tym szybciej możemy pozbywać się negatywnych, toksycznych myśli. Możemy się oduczyć od strachu. Bo kiedy jesteśmy w strefie miłości do mózg wytwarza substancje chemiczne, które wytapiają negatywne, toksyczne myśli.

Zwycięstwo w życiu jest mocno związane z pozytywnym nastawieniem:

Zacznij zauważasz w ciągu dnia – w jakiej strefie znajduje się najczęściej. W strefie miłości lub strefie strachu?
Z jakiego nastawienia podejmujesz decyzję?
Zapisz te pochodzące z strefy strachu i zmień je pytając siebie „Jakby brzmiała ta myśl, emocja jeśli by pochodziła ze strefy miłości, wiary, pozytywnego nastawienia”
Wybieraj strefę miłości. Miłość jest silniejsza niż strach.

Robiąc tak zarządzasz swoim mentalnym klimatem. Nastawienie pomaga przejąć poprzez kreowanie atmosfery oczekiwania na sukces. Odpowiednie podejście daje nam sile do podjęcia potrzebnych działań i skupienia się na rzeczach, które należy zrobić.

Wybór możesz dokonywać poprzez wybór własnych emocje i myśli. Twoja myśl staje się poczuciem.

Pamiętaj, że jesteś ważny, wyjątkowy i masz w sobie bezcenny dar, masz przeznaczenie do realizacji. Jeśli będziesz w strefie strachu to nigdy nie zrealizujesz swojego potencjału.

Wybieraj co minutę być w strefie miłości!

Z dużą wiarą w Ciebie,

Natalia Półtorak
Popularność: 26    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom