Pytanie o cud

2019-05-29 14:54:38

Anna Roś
" Musisz dostrzec cuda, żeby się działy cuda."
(Jandy Nelson)

Po czym poznasz, że cud wydarzył się w Twoim życiu”?

Pytanie o cud - to jedno z narzędzi coachingowych wywodzących się z założeń terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR).

Dla kogo?
Gdy nie wiesz jak ruszyć z miejsca, gdy nie znasz lub nie potrafisz znaleźć rozwiązania, nie wiesz w którym kierunku iść, widzisz tylko problemy i one są częścią Twojego życia.
Negatywne emocje biorą górę nad Twoim zachowaniem.

Czemu warto spróbować?
Gdy myślisz tylko o problemach i koncentrujesz na nich uwagę, to one pozostają w Tobie, kreują Twoją rzeczywistość. Działają jak klocki Domino. Napędzają i stają się bodźcem do szukania kolejnych problemów.

Przy koncentracji na rozwiązaniach, uczysz siebie i swoje myśli – ROZWIĄZAŃ. Uaktywniasz prawą półkule. Słowo cud, powoduje, że łatwiej jest nam wyobrazić sobie rozwiązanie problemów, uruchamiamy wyobraźnię i kreatywność. Podczas tego ćwiczenia zapominasz o ograniczeniach, jakie narzuca nam praktyczny umysł (lewa półkula).

Jak działa to ćwiczenie?

"Wyobraź sobie, że obudziłeś się rano i w nocy zdarzył się cud. Wszystkie problemy, złe myśli, ograniczenia zostały rozwiązane. Co istotne Ty nic nie wiesz o cudzie.

Po czym poznasz, że cud się wydarzył”?

Weź kartkę, zachęcam do namalowania (pozwól sobie na chwilę wrócić do dzieciństwa), naszkicowania lub spisania odpowiedzi na poniższe pytania:

Co zauważyłeś najpierw gdy otworzyłeś oczy?
Podchodzisz do lustra i kogo widzisz?
Co poczułeś?
Gdzie jesteś?
Jak wyglądasz, w co jesteś ubrany?
Co widzisz za oknem?
Kto jest z Tobą?

Kluczowe pytanie:

Co zmieniło się w Twoim zachowaniu?
Jak się czujesz ? Jakie emocje Ci towarzyszą?
Co zauważają inni (oni też nic nie wiedzą o cudzie)?
Jakie nowe wartości pojawiły się w Twoim życiu?
Jakie nowe cele?

Jeśli masz ochotę, podziel się uwagami na temat tego ćwiczenia. Co możesz i chcesz zabrać ze swojego namalowanego obrazka do obecnego życia?
Popularność: 443    Powrót

Komentarze

Witam,
Pani Olu na co odzień pracuje z osobami, które borykają się z podobnym problemem jak Pani. Problem, który Pani opisuje wpisuje się w zakres coachingu kariery. Jak większość osób może mieć Pani jakieś bariery, ograniczenia, lęki, które hamują przed dokonaniem zmiany. Proszę podejść do tego na spokojnie, zapraszam do kontaktu ze mną, i jeśli będzie Pani tylko chciała przyjrzymy się całej sytuacji, będę dla Pani wparciem, by mogła Pani przy pomocy bezpiecznego wsparcia dokonać zmiany
2020-03-09 08:16 ~Maria Stemplewska
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj