Technika kotwiczenia

2019-05-29 14:57:13

Anna Roś
Technika kotwiczenia - zmotywuj się do działania i popraw swoje samopoczucie.


Proponuję Ci dzisiaj cudowne narzędzie, jakim jest technika kotwiczenia, która zmotywuje Cię do działania, wprowadzi w dobry nastrój, pozwoli wywołać dawkę energii w chwilach zwątpienia i smutku.

Technika kotwiczenia pozwala odwoływać się do wzmacniających rodzajów samopoczucia zawsze, kiedy tego potrzebujesz.


1. Zastanów na jakim stanie Ci zależy. Określ go jednym lub dwoma wyrazami np.spokojny, pewny, opanowany.
2. Nazwij ten stan w taki sposób aby nazwa wywołała natychmiast to doświadczeniem w Twojej pamięci np. stan wybrzeże Adriatyckie (spokój), stan Kuźnica Talentów (sukces), stan Małgosia (pewny)itp.
3. Teraz wsiądź ze sobą do wehikułu czasu i przenieś się w przeszłość do czasu, kiedy czułeś się w pełni, na przykład, zmotywowany, spokojny, pewny siebie itd. Poczuj to całym sobą, zapamiętaj jak się wtedy czułeś, co widziałeś, co słyszałeś. Pobądź w tym stanie przez kilka minut. A teraz pomyśl, z czym kojarzy Ci się ten stan, to jest właśnie kotwica np. może to być obraz, dźwięk, film, głos, zwierzę itp.
4. Wybierz kotwicę (kotwice) wyjątkową dla stanu, który chcesz osiągnąć i taką, którą będziesz mógł, w każdej chwili uruchomić bez dodatkowego stresu i presji otoczenia. Postaraj się aby była silna i jednoznacznie przenosiła Cie do pożądanego stanu. Kiedy osiągniesz największą intensywność wspomnienia kiedy np. byłeś pewny siebie, uruchom kotwice tzn. połącz ją z tym stanem.
5. Teraz wyjdź z tego stanu, robiąc bądź myśląc coś innego. Uruchom ponownie kotwicę i zaobserwuj, czy wywołała ona pożądany stan. Zrób to kilkakrotnie. Wymyśl kilka możliwych scenariuszy i sprawdź kotwicę we wszystkich okolicznościach.
Mając swoje kotwice, gdy znajdziesz się w sytuacji, która powoduje niepożądany stan, uruchom je.

Gdy spróbujesz tej techniki, podziel się swoimi uwagami. Jestem bardzo ciekawa, jak na Was podziałała.

Popularność: 109    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj