Szczęście jest Twoim wyborem.

2020-05-06 23:09:01

Miłosz Nowak
Szczęście jest Twoim wyborem.
Nie znajduje się go przy okazji, ani nie jest ono przeznaczone grupie wybranych – nazwijmy ich- szczęśliwców. Szczęście przychodzi do mnie i do Ciebie na zasadzie decyzji, że chcesz doceniać to co masz, zamiast narzekania na to, czego nie masz. Decyzji, że napotkanych na swojej drodze ludzi chcesz postrzegać jako prezent lub lekcję. Decyzji, że każde wydarzenie w życiu jest po coś i jesteś za nie wdzięczny.
Każde zmaganie, które przechodzisz, jest kuźnią dla Twojego szczęścia – bez znaczenia, jak trudne to może być doświadczenie, jest za co dziękować i jest czego się z tej sytuacji nauczyć.
Jak widzisz – wszystko rozgrywa się o Twoją perspektywę. Pewnie myślisz sobie – ale co ta perspektywa zmienia tak naprawdę? Czy dzięki innej perspektywie będę zdrowszy? Szczuplejszy? Bogatszy? Mniej zraniony? Odpowiem Ci tak – jeśli możesz zmienić swoje okoliczności na lepsze, zrób to jak najszybciej! Jeśli nie możesz zmienić okoliczności, spróbuj zmienić swoje myślenie o nich. Nic to nie kosztuje, a doładuje Twoje szczęście natychmiast!
Może się wydawać, że szczęście to taki oklepany i łatwy temat… a ja za każdym razem jak o nim piszę, jestem cholernie poważny. Bo to nie wszystko jedno, czy jesteś szczęśliwym człowiekiem, czy nie jesteś!
Ludzie dookoła Ciebie, potrzebują mieć Cię szczęśliwego. Pomyśl o tym – kto dziś chce Twojego szczęścia i sam się cieszy, gdy widzi w Twoich oczach radość?
Co dzisiaj możesz zmienić w swoich okolicznościach, aby uwolnić szczęście?
Co dzisiaj możesz zmienić w swoich myśleniu, aby doświadczać więcej szczęścia?
Podziel się w komentarzu i dziel radością z innymi!

Popularność: 31    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj