Znaki zodiaku a Astrologia.

2021-04-27 13:26:46

Szczepan Zmarzliński
Sporo osób postrzega Astrologię poprzez pryzmat znaków zodiaku. Jeśli ktoś urodził się np. 1 stycznia, to może myśleć, że jest zodiakalnym Koziorożcem i przypisywać sobie cechy tego znaku, widzieć w tym jakiś sens, ale tak nie do końca i z przymrużeniem oka. Tak wygląda mniej więcej "astrologia gazetkowa".
W praktyce #Astrologia to bardzo obszerna dziedzina poznania. Powyższe odniesienie do Koziorożca tyczy się tylko i wyłącznie pozycji Słońca. Aby zrobić pełny odczyt trzeba dowiedzieć się gdzie leżą pozostałe planety, co oznacza każda z nich, jakie są zależności planet jeśli występują w jednym znaku itd. Do tego należy zwrócić uwagę na domy astrologiczne...
Kolejnym punktem są obliczenia. Otóż są różne rodzaje Astrologii, zachodnia bazuje na stałym znaku tropikalnym, natomiast np. wedyjska na rzeczywistym. Tym samym 1 stycznia Słońce nie jest obecnie w Koziorożcu, a w Strzelcu. Astrologia Wedyjska dodatkowo dzieli znaki zodiaku na części. Tak oto z 12 znaków jest 27 nakszatr, każda z nich jest podzielona na 4 pady, co daje nam 108 szczegółowych wariantów, które możemy podzielić dodatkowo na stopnie.
Podsumowując w wedyjskiej bierzemy pod uwagę 9 ciał niebieskich, 12 domów i 108 możliwości ich występowania + 16 wykresów odnoszących się do jednej osoby. Astrologia dotyczy każdej dziedziny życia. Pozwala odczytać nasze zdrowie, związki, profesje, relacje, pieniądze, wiedzę, różne okresy w życiu itd.
Zapraszam na indywidualny odczyt.
Popularność: 86    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj