Przekonania Kompasem w życiu

2022-05-04 16:13:02

Magdalena Przybylak
Przekonania Twoim kompasem w życiu.

Jeśli chcesz zmienić swoje życie, odkryć nowe możliwości i potencjały musisz zmienić swoje myślenie, bo przekonania o sobie i świecie mają wpływ na nas i rzeczywistość, którą tworzymy.
Przekonaj się, że możesz zrealizować to, co sobie zaplanujesz i co ważniejsze, że posiadasz w sobie wszystkie zasoby, aby to zrobić.
Łatwe?
Praca z przekonaniami to proces w rozwoju osobistym, który jest najdłuższym i wymagającym dużej wytrwałości. Zmiana przekonań, na te które są wspierające i pozwalają na realizację naszych celów wymaga dużej determinacji, dlatego że tkwią one głęboko w podświadomości, a to co dzieje się na poziomie naszej podświadomości jest odpowiedzialne za 70-90% naszych zachowań.

Jak to zwykle w życiu bywa, czym większy trud i zaangażowanie, tym większa nagroda. I tak też jest ze zmiana przekonań, jeśli uda Ci się je zmienić, zmieni się diametralnie komfort Twojego życia.

Czym zatem są nasze przekonania?
To głęboko zakorzenione opinie na dany temat, w które wierzymy, które tkwią w nas bardzo długo, bardzo często od dzieciństwa. To program wgrany w nasz umysł i potrzeba wytężonej pracy, aby go odinstalować i zmienić.
Kiedy warto pracować nad ich zmianą?
Zawsze, ale szczególnie wtedy, kiedy czujesz, że chcesz coś zmienić, chcesz działać, a coś Cię blokuje, nie pozwala działać i iść dalej, z nieokreślonych powodów nie podejmujesz wyzwań. Chcesz ale nie potrafisz, czujesz frustrację, niemoc, nie potrafisz podjąć decyzji.

W mojej pracy jako doradca rozwoju osobistego, pracuję z Klientami między innymi nad zmianą przekonań. To fundament, to podstawa do tego, aby otworzyć się na nowe, na lepsze, aby ruszyć do przodu, stać się kreatywnym i odkryć swoje niewykorzystane potencjały.

Zdecyduj się na zmianę myślenia, sprawdź jakie masz przekonania i czy wszystkie Cię wspierają?
Pierwszym etapem jest właśnie świadomość tego jakie w ogóle masz przekonania w najważniejszych obszarach swojego życia.
Drugim to diagnoza tego, które z nich Cię nie wspierają i które chcę zmienić
Trzecim etapem podjęcie działania.

Działać możesz tylko wówczas, jeśli znasz narzędzia za pomocą jakich możesz je zmienić.
Możesz podjąć działania na własną rękę, jest wiele książek, publikacji i informacji w internecie. Wielu próbowało i próbuje, ale nielicznym udaje się tego dokonać bez wsparcia i mentoringu.

Zapraszam Cię więc do krótkiej konsultacji ze mną na temat Twoich przekonań, zapewniam Cię, że to będzie bardzo odkrywczy moment, a może nawet decydujący o tym, że zmienisz swoje życie na lepsze. Zapraszam do gabinetu w Katowicach www.donumanimo.pl lub na sesje on-line.
Pracuję również w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Załączam dla Ciebie bajkę Anthony de Mello, która bardzo dobitnie obrazuje co może się stać, jeśli w pewnym momencie swojego życia, nie odważysz się podjąć decyzji o zmianie.

Bajka o orle
„Pewien człowiek znalazł jajko orła. Zabrał je i włożył do gniazda kurzego w zagrodzie. Orzełek wylągł się i wyrastał ze stadem kurcząt. Przez całe życie zachowywał się jak kury, myśląc, że jest podwórkowym kogutem. Drapał w ziemi szukając robaków, piał i gdakał. Potrafił nawet trzepotać skrzydłami i fruwać kilka metrów w powietrzu… bo przecież tak własne fruwają koguty.
Minęły lata i pewnego dnia zauważył wysoko nad sobą, na czystym niebie wspaniałego ptaka. Płynął elegancko i majestatycznie wśród prądów powietrza, ledwo poruszając złocistymi skrzydłami. Orzeł patrzył w górę oszołomiony.
– Co to jest? – zapytał kurę stojącą obok.
– To jest orzeł, król ptaków – odrzekła kura. – Ale nie myśl o tym. Ty i ja jesteśmy inni niż on.
Tak więc orzeł więcej już o tym nie myślał. I umarł, wierząc, że jest kogutem w zagrodzie…”

Praca z przekonaniami może być początkiem wielkich zmian w Twoim życiu. Zapraszam

Magda Przybylak
Certyfikowany Coach, Trener rozwoju kariery
tel. +48 534 722 266
www.donumanimo.pl
Popularność: 86    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj