Małe zmiany - duże efekty

2013-09-14 21:25:33

Anna Witkiewicz
To nie musi być od razu rewolucja. Czasem wystarczą niewielkie zmiany, by zyskać większą kontrolę nad życiem czy odnaleźć spokój ducha. Małe zmiany pozwalają poeksperymentować ze zmianą w ogóle, oswoić się z nią. Zobaczyć, które zmiany odpowiadają nam najbardziej i - co najprzyjemniejsze - dość szybko poznać słodki smak naszej wytrwałości.
Małe zmiany mają też tę zaletę, że nie wywołują stresu. Nasz mózg postrzega je jako drobnostkę niezgrażającą status quo, którą nie warto się przejmować, i kieruje swoją uwagę na ważniejsze sprawy. Z satysfakcją jednak odnotuje wszystkie pozytywne następstwa małych zmian.

Od czego więc zacząć?
Od rzeczy najprostszych. Które pozwolą ci lepiej funkcjonować i czuć się na co dzień. Pomyśl o tym, co najbardziej ci doskwiera w codziennym życiu. Zmęczenie? Chaos? Brak czasu tylko dla siebie? Pozostańmy przy tym.
A teraz pomyśl o jednej najprostszej rzeczy, która mogłaby trochę poprawić sytuację. Nie totalnie - trochę.

Być może dojdziesz do wniosku, że dobrze by ci zrobiło kładzenie się spać o tej samej porze albo spanie godzinę dłużej. A czas tylko dla siebie warto by połączyć z aktywnością fizyczną. Jakie mogą być tego następstwa? Więcej sił, lepsze samopoczucie, panowanie nad emocjami? A gdybyś tak poszedł o krok dalej? Spróbuj po tygodniu zmian dokończyć poniższe zdania.

Dłuższy sen to:
Więcej sił na ...
Więcej cierpliwości dla ...
Lepsze panowanie nad sobą w chwilach, gdy ...
Więcej spokoju, dzięki czemu ...
Zauważyłem, że ...

Aktywność fizyczna to:
Nie tylko ruch, to także...
Więcej energii do...
Czas na zastanowienie się nad ...
Chwila, gdy mogę sobie w pełni uświadomić...
Zaskoczyło mnie, że ...

Możesz wprowadzić dowolną zmianę, która ułatwi ci życie, i po jakimś czasie spróbować sobie zadać tych kilka pytań albo wymyślić własne. Zachęcam też do pociągnięcia odpowiedzi dalej - co się dzieje, kiedy masz więcej spokoju, cierpliwości, energii? Na jakie jeszcze sfery twojego życia to promieniuje? Co ci to daje?
Myślę, że zaskoczysz sam siebie. Zobaczysz, jak mały kamyczek wrzucony do twojego codziennego życia, roztacza coraz większe fale kolejnych zmian.

Popularność: 41    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom