Wewnetrzne dziecko

2023-09-03 19:11:33   Malgorzata Grzywacz
Wewnątrz każdego z nas może tkwić małe, skrzywdzone dziecko, które nosi w sobie ból i traumę z przeszłości. To dziecko, które doświadczyło trudności, odrzutu, czy może nawet przemocy. Choć dorosłość może przynieść nowe doświadczenia i perspektywy, to wewnętrzne dziecko wciąż pozostaje zranione i potrzebuje naszej uwagi.

Często ignorujemy to wewnętrzne dziecko, udając, że wszystko jest w porządku. Próbujemy ukryć nasze emocje i traumy za maską dorosłości, ale w rzeczywistości to wewnętrzne dziecko wpływa na nasze relacje, zachowania i samopoczucie. Może prowadzić do powtarzania destrukcyjnych wzorców, unikania bliskości lub trudności w nawiązywaniu zdrowych więzi.

Jednak istnieje również możliwość uzdrowienia tego wewnętrznego dziecka. Poprzez świadomość, empatię i pracę nad sobą, możemy zacząć go słuchać i zrozumieć jego potrzeby. Możemy dać mu przestrzeń do wyrażenia swojego bólu i zranienia, a także zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i miłości.

Ważne jest, abyśmy nie ignorowali tego wewnętrznego dziecka, ale raczej otworzyli się na nie i zaopiekowali się nim. Możemy zacząć budować zdrowe relacje z innymi, które będą oparte na autentyczności i empatii. Możemy również szukać wsparcia terapeutycznego, aby pomóc nam w procesie uzdrowienia i odzyskaniu równowagi.

Pamiętajmy, że każdy z nas ma w sobie to wewnętrzne dziecko, które zasługuje na uwagę i miłość. Pracujmy nad tym, aby je uzdrowić i dać mu szansę na pełniejsze i bardziej satysfakcjonujące życie.
Popularność: 0    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj