Korzyści pracy z coachem

2014-06-01 12:51:26

Tomasz Bilkiewicz
Jakie są główne korzyści wynikające z pracy z coachem? Po pierwsze stworzenie przestrzeni, w której będziesz miał czas zastanowić się nad tym, co tak naprawde jest dla ciebie ważne. Na pierwszy rzut oka może się to okazać bardzo prozaiczne, jednakże praktyka pokazuje, iż bardzo rzadko znajdujemy czas na to, aby dokonać pogłębionej refleksji nad swoim życiem. Większość z nas idzie przez życie na przysłowiowym autopilocie bez zapytania siebie: dlaczego robię to co robię i do czego mnie to doprowadzi. Przyczyn takiego właśnie postępowania jest bardzo wiele. Nasze ciało jest z natury „leniwe” a myślenie to, jak ktoś to nazwał, to najcięższa praca jaką może wykonywać człowiek.

Spotkanie z coachem może się okazać pierwszą, lub jednyą z niewielu okazji, kiedy głęboko zajrzysz w siebie.

Bardzo często, po rozpoczęciu pracy coachingowej może się okazać, że temat, z którym klient rozpoczął pracę stanie się nieaktualny. Taka sytuacja sama w sobie jest ogromnym sukcesem i świadczy o tym, że klient zaczyna odkrywać co w jego życiu ma prawdziwe znaczenie a co jest nieistotne. Stephen Covey napisał, że jeśli drabina przystawiona jest do niewłaściwej ściany, każdy kolejny krok, jest krokiem w złym kierunku.

Wybranie właściwej ściany, to jeden z początkowych i najbardziej istotnych etapów procesu coachingowego. Wyznaczenie sobie celu, który oparty jest na wartościach nie tylko daje poczucie sensu ale uwolnia ogromne złoża energii do działania, entuzjazmu i pomysłowości.

I ty, drogi czytelniku, masz ogromny potencjał, który czeka na to aby zostać uwolniony.
Popularność: 20    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj