Pozwól sobie na miłość

2014-08-09 15:38:50

Ewa Wardzała
Miłość to afirmacja drugiej osoby. Czy znasz osoby, przy których czujesz się dobrze? Które Cię afirmują, akceptują, szanują bezwarunkowo? To prawdziwi przyjaciele.

Nie każdy ma to szczęście mieć takie osoby w swoim otoczeniu i w życiu. Warto wtedy zacząć od docenienia siebie przez samego siebie. Od dostrzeżenia swoich mocnych stron, atutów, zalet.

Na początku może sprawić Ci kłopot wypisywanie swoich mocnych stron, tego, co się w tobie samemu podoba, co w sobie doceniasz. Ważne jest to wypisać, warto też mówić to sobie do lustra. Chociaż przyznaję, że mówienia do lustra nie jest łatwe, jeżeli nigdy się tego nie robiło. Ale warto próbować, jak poczujesz, że jesteś gotowy. Więc zacznij pisać, od razu.

Dostrzeżesz, że po pewnym czasie przyjdzie ci to łatwiej, niż na początku. Nie zrażaj się, próbuj dalej, co kilka dni. Po jakimś czasie dostrzeżesz pewne zmiany samopoczucia. Zaczniesz o sobie lepiej myśleć, uśmiechać się do siebie. Dostrzeżesz, jakie masz zalety, o których nigdy nie myślałeś, nigdy nie doceniałeś, ani sam, ani nikt w twoim otoczeniu.

Spróbuj tego ćwiczenia i zobaczysz, z jaką przyjemnością będziesz do niego powracać. Jak ono wzmocni ciebie, twoje poczucie własnej wartości. Zaczniesz się uśmiechać do siebie i poczujesz, że zaczynasz się otulać miłością. Miłością, której tak bardzo potrzebujesz.

Kiedy zaczniesz otulać miłością siebie, później odczujesz taką potrzebę wobec innych, własnych dzieci, najbliższych. Bo miłość trzeba też umieć okazywać. A afirmowanie, docenianie i szanowanie siebie, jak też drugiego człowieka, bo bardzo ważny składnik miłości.

Pozwól sobie na miłość i otulaj nią najbliższych. Wtedy miłość wróci do ciebie.

Ewa Wardzała
Mentor-ka
Popularność: 56    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom