Po wygranej - nagroda za ciężką pracę

2014-10-12 09:17:47

Adam Kapusta
Po wygranej z Niemcami -

Po wygranym wczoraj (11.10.2014) przez Polskę meczu z Niemcami (2:0) były piłkarz reprezentacji Polski powiedział m.in.:

"Uczmy się od Niemców. Oni nie patrzą na wiek, ale na to, jak kto gra. Mila był w świetnej formie i trener Nawałka to zauważył, a piłkarz odpłacił mu się golem. To może być też impuls dla innych piłkarzy. CIĘŻKA PRACA ZAWSZE BĘDZIE NAGRODZONA" – Waldemar Prusik, były kapitan reprezentacji Polski w wywiadzie dla polsatsport. pl

Otóż Panie Waldemarze zgoda, że od Niemców można się nauczyć wielu dobrych rzeczy - niestety JEDNAK (wiem to od moich rozmówców) NIE ZAWSZE CIĘŻKA PRACA będzie NAGRODZONA. Naprawdę znam wielu ciężko pracujących ludzi, którzy dostają tego typu wynagrodzenie, za swą ciężką pracę, że słowo NAGRODA jest w ich przypadku ABSTRAKCJĄ, a słowo jałmużna - rzeczywistością.

CZY W ZWIĄZKU Z TYM UWAŻAM, że NIE NALEŻY CIĘŻKO PRACOWAĆ? Ależ skąd!

Mając wiele sympatii do Pana i do tej Pańskiej myśli pozwolę sobie stwierdzić - patrząc na nią z odwrotnej perspektywy - że faktycznie JEŚLI NIE BĘDZIEMY CIĘŻKO PRACOWAĆ (najlepiej NAD SOBĄ) to O NAGRODĘ BĘDZIE TRUDNO, bo szanse na jej OTRZYMANIE będą rzeczywiście nikłe.

Podsumowując: CIĘŻKA PRACA NIKOMU NIE DAJE NAGRODY Z AUTOMATU, ale jeśli tej CIĘŻKIEJ PRACY NIE MA to i na jakąkolwiek nagrodę SZANSE będą MARNE (i tu dobrym przykładem niech będą KOŁACZE, których jak wszyscy dobrze wiemy, bez pracy nie ma).

Aha - oczywiście, że nie zawsze PRACUJE SIĘ CIĘŻKO wyłącznie dla PIENIĘDZY i w takim przypadku nagrodą, faktycznie może być satysfakcja osobista, wiedza czy np. nowe umiejętności. Wtedy niech sam wykonawca tej ciężkiej pracy zdecyduje CZYM DLA NIEGO JEST NAGRODA za tę PRACĘ? Tak czy inaczej RYZYKO tego, ŻE CZYJAŚ CIĘŻKA PRACA NIE SPOTKA SIĘ Z NAGRODĄ POZOSTAJE.

Natomiast o samej definicji zwrotu CIĘŻKA PRACA coś wkrótce z chęcią tu napiszę. To także bardzo interesujący temat.

Teraz....ruszam do pracy!

AK
Popularność: 3    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom