Twoja Osobista Zmiana

2014-10-17 15:23:38

Adam Kapusta
Jeśl chcesz cokolwiek zmienić, najpierw powinieneś poczuć CHĘĆ wprowadzenia tej ZMIANY. Jeśli OPÓR przed ZMIANĄ (OpZ) jest większy niż Twoja GOTOWOŚĆ do ZMIANY (GdZ) - czyli

OpZ > GdZ

możesz potrzebować czegoś więcej niż tylko własnej inicjatywy i pracy. W tej sytuacji trudno będzie ruszyć z miejsca. Poszukujesz różnych bodźców, opcji do rozważenia, płynie czas i dalej nic się nie dzieje.

Owszem, rozmawiasz z rodziną, z przyjaciółmi, opisujesz im to co czujesz, czasem swój ból, innym razem SWOJĄ FRUSTRACJĘ, swoje rozczarowanie - ale to, że możesz się komuś zwierzyć to wciąż za mało. Trudno by INNI znali sposób na - w końcu - TWOJE WŁASNE ŻYCIE. To Ty jesteś reżyserem filmu swojego życia.

Kiedy indziej gdy już osiągasz pewien ŻYCIOWY SUKCES i wiele aspektów życia Cię już zadowala - z jakegoś ciemnego kąta pojawia się po cichu FRUSTRACJA, ZNIECHĘCENIE, SYNDROM WYPALENIA na przykład, coś SIĘ POPSUŁO - i NIE MASZ POMYSŁU na to.... CO DALEJ!?

A tak a propos - ostatnio zepsuł nam się samochód i ODDALIŚMY go do WARSZTATU - po kilku godzinach, wrócił cały i zdrowy. Pan Krzysztof, MECHANIK dobrze wiedział, gdzie zajrzeć i czego szukać, by ZNALEŹĆ PRZYCZYNĘ i STRATEGIĘ NAPRAWY. A co WAŻNIEJSZE dysponował całym arsenałem ODPOWIEDNICH NARZĘDZI. Wiesz, podnośniki, lewarki, klucze, wkrętaki - FESTIWAL ŚRODKÓW NAPRAWCZYCH. Aha - i jeszcze dobrze wiedział, do czego każde z tych NARZĘDZI służy. IMPONUJĄCE - nie powiem...Są jeszcze na tym świecie prawdziwi FACHOWCY. Umieją SŁUCHAĆ pracy silnika, ZAJRZEĆ we WŁAŚCIWE MIEJSCA pod maską, ZAPYTAĆ kierowcy: CO NIE GRA?

CZY Ty MASZ NARZĘDZIA - tak jak Pan Krzysztof - by ZAJRZEĆ w SIEBIE?

CZY WIESZ CO NIE GRA?

CZY POTRAFISZ SOBIE ODPOWIEDZIEĆ na PYTANIE - CO DALEJ?


Mam nadzieję, i szczerze Ci tego życzę, ŻEBYŚ zawsze WIEDZIAŁA i WIEDZIAŁ DOKĄD i PO CO ZMIERZASZ, żebyś na POWYŻSZE pytania mogła czy mógł odpowiedzieć sobie TAK.

Tak naprawdę mniej ważne jest SKĄD WYRUSZYSZ w PODRÓŻ po Twoją ZMIANĘ, a dużo ważniejsze jest odkryć to, CO do tej ZMIANY może Cię ZMOTYWOWAĆ do tego byś RUSZYŁA i RUSZYŁ do DZIAŁANIA. Reszta to już zwykła konsekwencja tego pierwszego kroku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SPONSOREM TEGO ARTYKUŁU JEST - TWOJA OSOBISTA ZMIANA

Model przemiany osobistej, dzięki któremu zmienisz swoje życie.
Od razu. Na lepsze. Na zawsze.

To model wg którego zawsze pracuję jako Coach, Trener Rozwoju Osobistego, Mentor. Ten model po prostu działa. Skąd to wiem? To jasne - Jako jego autor, przetestowałem go najpierw na sobie.

http://adamkapusta.pl/warsztaty/

Popularność: 15    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom