PLUSY & MINUSY

2014-10-25 14:21:00

Piotr Boulangé
PLUSY & MINUSY, czyli same plusy

To, co coworkerzy cenią sobie w takich biurach, to przede wszystkim inni coworkerzy (80% wskazań). Na kolejnych miejscach wymienili lokalizację oraz osoby obsługujące miejsca pracy (ponad połowa wskazań), a prawie połowa z nich wymieniła dodatkowo cenę. Natomiast wśród rzeczy, które im najbardziej przeszkadzają podali: hałas, brak prywatności czy niekompletną infrastrukturę biurową. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że rzeczy nielubiane (poza hałasem, który uzyskał ponad 20% wskazań), w większości przypadków otrzymywały wskazania na poziomie około 10%.

Niewątpliwą korzyścią wynikającą z pracy w takim biurze jest dodatkowo szansa poznawania podobnych sobie ludzi, możliwość nawiązania z nimi znajomości, czy wręcz współpracy biznesowej . Dodatkowo, coworkerzy wśród korzyści wynikających z pracy w takich biurach, wymieniają, jako wysoki, lub bardzo wysoki, wzrost produktywności własnej, wzrost pewności siebie oraz większą umiejętność zrelaksowania się w domu po pracy.
Niejednokrotnie, bonusem w tego typu miejscach stają się znajomości wynikające z wynajmowania przestrzeni (pod warunkiem, że taką przestrzenią dysponuje biuro) przez inne firmy, które jedynie potrzebują miejsca na szkolenia, spotkania czy konferencje.

Aktualnie funkcjonujące miejsca pracy coworkingowej, wydają się mieć same zalety:

Nie wymagają nakładów finansowych na wynajmowanie przestrzeni biurowej, meblowanie, media i szereg innych opłat operacyjnych.
Dają komfort posiadania własnego miejsca pracy bez konieczności spędzania w nim 8 godzin codziennie, 20 dni w miesiącu.
Pozwalają ludziom wolnych zawodów stosunkowo łatwo oddzielić przestrzeń zawodową od życia prywatnego.
Dzięki nim, podobni sobie ludzie, mają możliwość spotykania się ze sobą i nawiązywania kontaktów
Dają miejsce na spotkania z klientami i tym miejscem nie musi być kawiarnia, herbaciarnia, cukiernia czy bar.

#StartUp #Mentor #Coach #Doradca #Trener
Popularność: 7    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj