Historie prawdziwe

2014-10-26 09:56:33

Adam Kapusta
W dzisiejszych czasach rozwód to – niestety – dość częste zjawisko. Po nim – jeśli jesteś już gotowa czy gotowy na nowy związek – poszukujesz sposobów na szczęśliwą, lepszą jakościowo relację, znów chcesz żyć w udany związku z kimś bliskim. Szukasz rozmaitych sposobów, by kogoś poznać, w serwisie randkowym, szukasz rady u przyjaciół czy znajomych, informacji w internecie i na blogach typu „Jak znów być szczęśliwym po rozwodzie nawiązując nową, wartościową relację?”

Niektórzy próbują astrologii, numerologii, idą czasem do wróżki. Po kolejnej próbie znów stwierdzają – to nie działa i nie pomaga, a przepowiednie jakoś się nie sprawdzają. Ich frustracja rośnie i tracą wiarę w lepsze jutro… w spełnienie swoich marzeń o ponownym szczęśliwym życiu u boku ukochanej osoby! Jednak – pomimo tych wyzwań – znajdują się też tacy, którzy w obliczu podobnej i wydawałoby się beznadziejnej sytuacji, potrafią odnaleźć drogę do nowego, szczęśliwego związku.

Na przykład Magda, 34-letnia mieszkająca w Trójmieście rozwódka, samotnie wychowująca syna. W niedługi czas po rozwodzie, który początkowo zwalił ją z nóg, postanowiła zacząć wszystko od nowa, spróbować zawalczyć o swoją przyszłość. Próbowała wszystkiego, co robi osoba poszukująca, nowego szczęśliwego związku. Były to krótkie mniej lub bardziej romantyczne przygody. Wspomniane serwisy randkowe, ustawki na „randki w ciemno” aranżowane przez znajomych. Szczęście w postaci udanej relacji wciąż nie nadchodziło. Jej życie pozostawało bez zmiany, a frustracja rosła. Po pewnym czasie coś się jednak zmieniło, Magda – zamiast rozglądać się dokoła – zupełnie gdzie indziej postanowiła poszukać potencjału do zmiany swojej sytuacji. Niespodziewanie odkryła miejsce, w którym wcześniej trzeba było szukać szczęścia. Niedługo potem poznała Piotra, z którym się teraz spotyka, a który potrafi sprawić, że i Magda i jej syn dobrze się w jego towarzystwie czują. W trójkę – na spacerze – wyglądają właściwie jak rodzina. Magda znów jest, a co ważniejsze, czuje się piękniejsza i kochana. O ślubie jeszcze nikt nic nie mówi, ale gdyby zostało nawet tak jak jest to, cytując Magdę: „jest cudownie”.

O ile historia Magdy wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo w końcu optymistyczna i ma ona rzeczywiste powody do radości, to co się jej przytrafiło nie jest wynikiem ani przypadku ani działania żadnych sekretnych sztuczek. Strategia, której użyła Magda może być zastosowana przez każdego kto chce i marzy o nowym szczęśliwym związku, kto chce udanej relacji z kimś bliskim, chce odzyskać miłość i naprawić swoje życie osobiste. Pracowałem już z osobami jak Magda, których związki tak jak ten jej się załamały, a życie osobiste znalazło się na zakręcie i byłem świadkiem także takich jak te, opisane niżej wspaniałych osiągnięć – nie zawsze dotyczących życia osobistego w sposób bezpośredni, ale także jego innych obszarów:

- Opisywana wcześniej Magda być może znalazła nową miłość, bogatą duchowo nową relację z kimś, na kim jej zależy i komu zależy na niej i na jej synu. Magda zastrzega się i nauczona doświadczeniem mówi, że nie wie jeszcze czy to jest miłość przez duże M, ale ma już to, na czym jej zależało: bliskość drugiej osoby, szacunek, poczucie bycia podziwianą.

- Jeden z moich klientów musiał, a inny sam chciał odejść z pracy w wielkiej korporacji, założył potem własną firmę, pracuje mniej, zarabia więcej i robi to, co kocha! A jego żona, syn i córka oraz pozostała rodzina – wszyscy odetchnęli z ulgą, widząc jak dotychczasowy stres rozpłynął się jak poranna mgła.

- Ktoś niezbyt zamożny znalazł sposób na pozyskanie funduszy na pomysł swojego życia i właśnie zamienia swoje marzenia w wynalazek życia, który – z tego, co wiem już o tej osobie – wyniesie go na szczyt.

Te 3 inspirujące osoby łączy jeden prosty schemat: najpierw czegoś w ich życiu zabrakło, potem doszli do wniosku, że CHCĄ ten stan zmienić, CHCĄ MIEĆ TO COŚ, CZEGO IM BRAKUJE i wszyscy PODJĘLI kroki zmierzające ku tej ZMIANIE.

W kolejnych moich artykułach, które zamieszczam na www.adamkapusta.pl opiszę:

1) najczęstsze błędy, jakie popełniają ludzie, którzy starają się podejmując wiele różnych ważnych dla nich prób, zmienić swoją sytuację oraz

2) nową strategię działania, dzięki której znakomicie zwiększysz szanse osiągnięcia tego, o czym marzysz – bez względu na to czy będzie to nowy szczęśliwy związek, awans w pracy, wyższe zarobki czy jeszcze, co innego i to bez żadnych magicznych sztuczek i bez poświęcania tego, co dla Ciebie najważniejsze.

Wkrótce, Ty także możesz sięgnąć po swoje marzenia, a ja Ci pokażę jak to osiągnąć.
Popularność: 7    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom