ALFABET coachingu MOTYWUJĄCEGO! D jak DETERMINACJA =

2015-01-28 23:30:49

Adam Kapusta
ALFABET coachingu MOTYWUJĄCEGO!

O co chodzi? O alfabet w którym jedna litera = > jedno pojęcie teoretyczne i = > związana z nim jedna motywująca myśl przewodnia.

Dzisiaj = D jak DETERMINACJA =

Nikt nigdy niczego znacznego nie osiągnął bez entuzjazmu i determinacji.

Człowiek ZDETERMINOWANY to ktoś, kto podejmuje
WYSIŁEK lub WYZWANIE i doprowadza swoje plany do końca, bez względu na mniejsze lub większe porażki, których doznał po drodze!

Człowiek ZDETERMINOWANY to człowiek zawzięty, bo musi coś mieć, osiągnąć, czegoś się pozbyć lub dostać. To ktoś gotowy na wszystko byle osiągnąć czy zdobyć wcześniej wyznaczony cel.

To nie wyłącznie talent, wrodzone zdolności, dobry życiowy start czy sprzyjające okoliczności zapewnią Ci realizację Twoich marzeń.

Bez DETERMINACJI nie tylko nie ma sukcesu, bez niej NIE MA NIC!

Skąd o tym wiem? Bo sam doświadczyłem w moim życiu chwil, gdy zabrakło mi determinacji. Nie dokończyłem czegoś, co powinienem był dokończyć. Nie zrobiłem kolejnego kroku. Dziś – choć musiałem doświadczyć wielu nieprzyjemnych chwil – jest inaczej.

Moja własna DETERMINACJA mówi mi: „ZWYCIĘŻYSZ, JEŚLI TYLKO ZECHCESZ”

Mam nadzieję, że Cię takim poczuciem zarażę!

== > No właśnie! A jak to jest z Twoją determinacją?

== > Skąd ją czerpiesz?

== > Jak ją w sobie budujesz?

== > Jakich bodźców potrzebujesz, by – nie zważając na przeszkody – ruszyć i dążyć po swoje marzenia?

== > Gdzie jest Twój ostatni bastion, kiedy wiele rzeczy nie wyszło, dopada Cię chandra, coś mocno zabolało, odczuwałeś nieziemskie wprost zmęczenie i pesymizm?

Każdy z nas ma taką niewidzialną, często nieprzetestowaną GRANICĘ niepowodzeń, zmarnowanych szans, zawiedzionych nadziei. Mam nadzieję, że nigdy tam nie dotrzesz i będziesz działać proaktywnie – wyprzedzając niepożądane fakty.

Jeśli jednak zdarzy bądź zdarzyło Ci się dotrzeć do tej granicy, gdy wszystko jest po prostu źle – to paradoksalnie (bo wiesz jak to jest być w czarnej D....), masz szansę przeżyć coś, co dane jest niewielu innym ludziom. Obudzić w sobie HURAGAN sprawczej siły i mocy, by JESZCZE RAZ PODJĄĆ WYSIŁEK, by JESZCZE RAZ ZAWALCZYĆ o SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ, by ZOSTAĆ ZWYCIĘZCĄ.

Pamiętaj – ZWYCIĘSTWO to niekoniecznie ZŁOTY MEDAL OLIMPIJSKI. Po drodze do Twoich marzeń, możesz zwyciężać setki i tysiące razy, nawet codziennie.

Ty sam DETERMINUJESZ LICZBĘ SWOICH ZWYCIĘSTW.

Więc RUSZAJ i ZWYCIĘŻAJ!!!

Czasem – szczególnie na samym początku – będzie to IMPULS, wręcz REWOLUCJA w Twoim życiu, a innym razem odkryjesz, że może to być PROCES. Toczący się w kontrolowalny, zaplanowany sposób, ale ZAWSZE bazujący i oparty na tym jednym, KLUCZOWYM CZYNNIKU, jakim jest DETERMINACJA.

Wiem – także z własnych doświadczeń, że czasem niełatwo ją znaleźć czy uruchomić, ale (zauważ, że nie piszę JEŚLI, tylko GDY), a więc GDY już jej w sobie cierpliwie poszukasz i uruchomisz ZMIENISZ SWOJE ŻYCIE jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

DETERMINACJA wsparta WIARĄ we WŁASNE SIŁY i POMYSŁEM na SIEBIE wystrzelą Cię po prostu w kosmos!

Mam nadzieję, że CHCIAŁBYŚ popatrzeć i POLUBISZ patrzenie na SWOJE ŻYCIE z LOTU PTAKA! Wow! To jak oglądanie KULI ZIEMSKIEJ z KOSMOSU!

Jeśli nie wiesz gdzie i jak zacząć nie szkodzi. Daj sobie trochę czasu, poszukaj w sobie siły (a więc także determinacji) do postawienia tego pierwszego kroku, który w przybliżeniu może wyglądać – ujęty w słowa – tak:

Mój pierwszy krok to…………………………………………………....,
potem zobaczę co się zdarzy, wyciągnę wnioski i….postawię kolejny krok….i kolejny……

Mój ostatni krok to:…………………………………………………………………...........

Ha,ha! DAŁEŚ SIĘ NABRAĆ - nie ma czegoś takiego jak ostatni krok, bo ZAWSZE MOŻESZ ZROBIĆ KOLEJNY!

I to jest w tym wszystkim najpiękniejsze!

Podsumowując:
1) DETERMINACJA to KLUCZ do jakiegokolwiek sukcesu

2) DETERMINACJA to ZAWZIĘTOŚĆ, a nie tam jakieś PITU, PITU…

3) DETERMINACJA zapewnia LOTY w KOSMOS (bez konieczności płacenia ogromnych ilości $$$)

4) ZWYCIĘŻAĆ możesz codziennie, wiele razy, a nie tylko na OLIMPIADZIE (1 raz na 4 lata! – biedni Ci olimpijczycy, zobacz – już jesteś w lepszej sytuacji!)

5) DETERMINACJI nie mogę Ci dać (sorry!), ale gdybyś poszukiwał pomysłów, na to jak ją zwiększyć lub pobudzić, to w razie potrzeby mam parę takich dziwnych, rzadko używanych narzędzi i jeśli zechcesz z nich skorzystać…nie zawaham się ich użyć!

PS Warunek jest tylko jeden - nie szkodzimy innym, ani sobie!

Więcej na temat mnie, mojej pracy oraz metody Twoja Osobista Zmiana znajdziesz tutaj :

http://adamkapusta.pl/
Popularność: 33    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom