Czym jest sukces?

2015-03-19 13:28:33

Josef Lukoschek
Sukces to coś subiektywnego.W życiu przynosi satysfakcję i spełnienie.Miarą jest osiągnięcie zamierzonych celów, samorealizacja, uzyskanie harmonii zawodowej i rodzinnej.Jest to ważne , daje zadowolenie , szczęście, dowartościuje i motywuje do działania.

Jako definicję przyjmuje się.,,udanie się czegoś, pomyślny wynik jakiegoś przedsięwzięcia , osiągnięcie, powodzenie, triumf,,To działanie na możliwie najwyższym poziomie tak by spełniać marzenia i pragnienia ale równocześnie zachowywać równowagę pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia.Sukces to uporczywe dążenie do celu ale ten powinien być prawidłowo określony.Pomaga w tym zdobywanie wiedzy i rozwijanie się, należy to lubieć, gdy wysiłek jest wzrastający , nie poddawać się.Osiągnięcia w dużej mierze zależą od psychiki, o myśleniu o sobie samym, własnym życiu, innych ludziach.To także umiejętność postępowania, postawa i nawyki, wykorzystanie mocnych stron oraz świadomość własnych słabości.

Warunkiem sukcesu jest potencjał, zaangażowanie, wytrwałość, empatia, wiara w siebie, ambicja, siła przebicia, optymizm i poczucie własnej skuteczności.Zasada podstawowa to stałość celu.Brak aktywności życiowej skazuje na brak satysfakcji.Zasada druga to działanie.Postępowanie zgodnie z planem, bazowanie na kompetencjach, podejmowanie ryzyka, wyciąganie wniosków z porażek.,,do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach,,Decydujące także to wiedzieć których rad wysłuchać.

By poczuć pragnienie sukcesu musimy zrozumieć kim jesteśmy i czego pragniemy.To stałe budowanieZauważanie także małych przyjemności życia:uśmiech , uścisk, wschód lub zachód słońca, zapach kwiatu, telefon od przyjaciela. Czym się na tej drodze kierujemy?:spokojem sumienia, zadowoleniem z życia, otaczaniem się życzliwymi ludźmi, kondycją fizyczną, energią i siłą, pasją w życiu i tym że wiem czego chcę, po prostu mam swój CEL.Sukces to także wypracowanie niezależności ekonomicznej, znanie siebie, lubić żyć.

Co zyskujemy?? Szacunek ludzi, uznanie krytyków, znoszenie fałszywych przyjaciół, cieszenie się pięknem, znajdujemy w innych to co najlepsze, świat czynimy trochę lepszym. Cieszy zdrowie dziecka, spłachetek ogródka, pozycja społeczna, dobrze wykonana praca, jeśli jeden człowiek lżej oddycha bo żyjesz ty , to to jest sukces..

Z czym się kojarzy:zarabianiem pieniędzy, rozwijaniem zainteresowań, samorealizacją.
Co może być wyznacznikiem:nowy związek, awans zawodowy, wysokie zarobki, czas na poszerzenie zainteresowań, satysfakcjonująca praca, szczęście rodzinne.
Czynniki warunkujące:powiązania, pochodzenie, uczciwość, kontakty/układy, talent, szczęście, twórcze myślenie, wykształcenie, osobowość, ciężka praca, umiejętności.
Korzyści:władza, pieniądze, szacunek, niezależność, samorealizacja , satysfakcja.
Dlaczego chcemy:motywacja do działania, dowartościowanie, danie szczęścia, droga do samorealizacji, jest to satysfakcjonujące.

Co jeszcze daje:większe możliwości, wysokie stanowisko-płaca, szacunek innych, docenienie, postrzeganie jako szczęśliwszego, pewność siebie, motywuje, podnoszenie własnej wartości.

Osiąganie sukcesu wpływa na nasze życie, podnosi poziom satysfakcji bo nie jest usłane różami.To doznania duchowe jak i materialne.Od nas zależy ku jakim wartościom będziemy się skłaniali.
Popularność: 148    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom