Skuteczne osiąganie celów

2015-03-25 19:54:39

Josef Lukoschek
Witam ,

Dziś przedstawię temat do rozważania.Zdarza się często tak że owszem mamy wytyczony plan działania, koncentrujemy się nad jego realizowaniem a mimo to coś w tym nie wychodzi .Trzeba wywnioskować gdzie są popełniane błędy.

1 Zaczynamy weryfikować nasz plan działania , czy jest on konkretny?Ważnym by taki plan był spisany na papierze , stanowił umowę z samym sobą.Rzecz spisana zwiększa prawdopodobieństwo realizacji.Taki cel jest motywatorem działania.

2 Ustalanie samooceny, świadomość możliwości, poczucie skuteczności to pomocne w procesie dokonywania.Uwierzenie że osiągnięcie jest w zasięgu ręki, uświadomienie że dysponuje się możliwościami do spełnienia sukcesu.Klucz leży nie w umiejętnościach , co w wytrwałości i nie poddawaniu się przeciwnościom.Czyli staranie się dopiąć swego.Zdolność tak ale upór jeszcze ważniejszy.

3 Plan osiągania, tu należy dostrzec że taki plan powinien być oparty na indywidualnych potrzebach i możliwościach.Działanie podporządkowane TWOJEMU celowi.Nie tak jak często bywa że cele są ustanowione przez innych i wogóle nikogo nie interesuje twoja aktualna sytuacja.

4 Ramy czasowe, istotne określenie początku działania, w jakich odstępach czasu planuje się osiąganie pewnych etapów.Weryfikacja bieżąca uwzględniająca pojawienie się przeszkód , przeszkody realizacyjne, rozważanie sposobu ich rozwiązania np:przesunięcie terminu, usuwanie przeszkody.Dostrzeżenie pojeć:zrobię to jutro , zrobię to kiedyś..

5 Poznanie swej motywacji, tutaj wypisanie na kartce motywów w punktach , które sprawiają że powzięty taki zamiar.Zastanowienie jakie korzyści wiąże dla ciebie realizacja tego zadania.

6 Trzymanie ustalonego celu.Jeśli cel oddala się to wrócenie do poprzedniego miejsca, zapytanie na jakim etapie rozpoczęło się oddalanie,
-co sprawia że cel się oddala?
-co sprawia że cel się zbliża?
Spojrzenie na plan raz jeszcze:
-co udało mi się osiągnąć?
-co pozostało do wykonania?
-co powinienem robić by znów przybliżyć się do celu?

7 Monitorowanie motywów, zauważanie co powoduje oddalanie się od pierwotnego celu, niweluje determinację i starania, pytanie:co jest moim celem i czy działanie aktualne mnie zbliża czy oddala?

8 Nie poddawanie się frustracjom.Przeszkody które napotykamy na drodze dążenia do osiągnięć są naturalnym elementem, tu ważna świadomość tego że tak jest.Warto się przygotować na taką możliwość jeszcze przed podjęciem działania.To prawda , nie można przeszkód przewidzieć, ale ważne być gotowym że takie utrudnienia wystąpią.

9 Wzmacnianie motywacji w trakcie działania.Badania nad motywacją pokazują, że człowiek może wzmocnić swoje dążenie do osiągnięcia danego zamiaru poprzez wizualizację.Pomocne w tym przywoływanie w wyobraźni jak najwięcej szczegółów.Myślenie że osiągnąłeś CEL.

Sukces w największej mierze zależy od gotowości stawiania czoła trudnościom oraz wytrwałości w pokonywaniu ich.Motywacja w nas powinna być silniejsza od pokusy poddania się przeciwnościom.
Popularność: 32    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom