Coaching przez telefon i Skype - czy to działa?

2015-04-26 15:49:39

Anna Witkiewicz
Jeszcze dziś pamiętam to uczucie, gdy kilka lat temu napisała do mnie klientka pracująca w Niemczech, zdecydowana, że chce zacząć ze mną coaching przez Skype. Nie wiedziałam zupełnie, czego się spodziewać, jak nam to pójdzie – do tej pory wszystkie sesje odbywałam w formie bezpośrednich spotkań. Byłam jednak ciekawa, a klientka zdecydowana – zaczęłyśmy więc wspólną pracę.

To było dla mnie prawdziwe odkrycie i otworzyło mnie na współpracę przez łącza – Skype i telefon, których dziś bardzo chętnie używam. Czasem mam nawet wrażenie, że to najbardziej efektywna forma pracy coachingowej.
Dlaczego?
Bo sprawia, że obie strony maksymalnie koncentrują się na rozmowie. Czas podczas sesji przez łącza wydaje się jeszcze cenniejszy - i często tak jest, bo z tej formy coachingu często korzystają osoby mające niewiele wolnego czasu i którym jednocześnie bardzo zależy na osiągnięciu konkretnych celów.
Nie mając ze sobą bezpośredniego kontaktu, jeszcze uważniej siebie słuchamy i otwarcie ze sobą rozmawiamy. Słuchamy nie tylko słów, ale też emocji, jakie ze sobą niosą. Pracując przez łącza, za każdym razem na nowo odkrywam, ile emocji można odczytać z naszego głosu: radość, smutek, żal, powątpiewanie, wahanie, tłumioną złość, zdecydowanie, obawę, energię, ulgę, pogodny nastrój, rozbawienie – a to tylko ułamek całości.
Ta wzmożona koncentracja na rozmowie przekłada się z kolei na to, że pracujemy bardzo efektywnie, a dzięki temu szybciej osiągasz swoje cele.

Co jeszcze ciekawego zauważyłam, pracując przez łącza?
Że pewne rzeczy łatwiej jest powiedzieć do słuchawki czy ekranu. Że czasem łatwiej się do czegoś samemu przed sobą przyznać.

Są także bardzo praktyczne zalety pracy przez Skype czy telefon. Jakie?
- oszczędzamy czas i koszty na dojazdy na spotkanie
- szybciej się w ten sposób umówimy na sesję, gdy potrzebujesz jej w trybie nagłym – np. masz bardzo mało czasu na podjęcie ważnej decyzji zawodowej czy życiowej
- możemy ze sobą pracować bez względu na to, jak daleko od siebie mieszkamy
- możemy w ten sposób nadrobić sesję stacjonarną, której nie możesz odbyć w umówionym terminie, a nie chcesz jej tracić

Jeśli coaching przez Skype czy telefon Cię zaciekawił, napisz, zadzwoń i jeśli będziesz chciał, umówimy się na spotkanie wstępne.

Kontakt
coach@annawitkiewicz.pl
tel. 603 136 242
Popularność: 89    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj