Skuteczne działanie

2015-04-27 06:07:08

Josef Lukoschek
Witam, każdy chce osiągać dobre rezultaty, osiągać wyniki, budować potencjał na więcej, jakie więc są parametry doprowadzające do podnoszenia skuteczności, wytworzenia stanu że realnie tworzymy coraz lepiej i bardziej doskonale,rzekłbym profensjonalnie?

Przytoczę Wam zasady które to ułatwią:

1 Planowanie sukcesu.Od tego zaczynamy, bierzemy kartkę i zapisujemy plan działania , określamy kierunek i cel.Planujemy wg, naszych możliwości, aanalizujemy za i przeciw, dobrze się nad tym zastanawiamy podejmując rozważnie decyzję.

2 Odpowiedzialność za siebie.Polega na dojrzeniu własnego potencjału, możliwości, zalet i wad, talentu i luk .Doskonalenie w pozytywnym kierunku wytwarza świadomość wartości o sobie, odpowiadamy za to co czynimy, w przełożeniu na działalność przedsiębiorczą i własną wyniki to suma aktywności i działania właśnie odpowiedzialnego, nacechowanego podejściem rzeczowym, dbaniem o rozwój , nakierowaniem na optymalne zastosowanie potencjału jaki w nas jest.

3 Otaczanie się ludźmi sukcesu.Pan Zbigniew Godziński w wielu artykułach pisze o budowaniu relacji dobrych energii , sieci powiązań ludzi aktywnych, tworzących wzorzec rozwoju, przychylam się że to istotne, pozwala nam uczyć się od innych, dzielić doświadczeniem oraz rozwijać na wyżej.

4 Nie rób rzeczy nieproduktywnych.Wprost paradoksalnie nie należy tylko i wyłącznie kierować się umysłem co mam do zrobienia??.Należy także kontrolować przebieg dnia, eleminowanie nieproduktywności polega na wyznaczaniu priorytetów, rzeczy ważnych i istotnych od rzeczy drugorzędnych i mniej ważnych(Tabelka Eisenhauera)

5 Motywowanie do działania.Motywacją są w pierwszym rzędzie osiągane wyniki i zadowolenie z nich, osobista satysfakcja. Porażka to moment kiedy jak nigdy trzeba zwiększyć koncentrację , przyłożyć się, wyciągnąć wnioski , to wyzwala w nas determinację i upór, porażka uczy i jeśli jesteśmy konsekwetni to potrafimy mocą wiary i silnego przekonania osiągać cel.Przełamać okres niżowy, w takim wypadku motywacją to by nie popełniać błędu.

6 Zastępowanie złych nawyków dobrymi.Pisałem o tym w artykule : http://alterbusinessblog.com/dobry-nawyk/. Tutaj ćwiczenie czynności, nie odkładanie na potem i na jutro.Technika znajdowania wyzwalaczy jak :nie jem batonika za to zrobię sobie spacer, nie kupuję dużo za to kupuję mniej i to co potrzebne(czas i pieniądze).Polecam, sam osobiście stosuję i daje wyniki, przybywa na koncie nie maleje, mam więcej czasu i przestrzeni wokół siebie.

7 Lista rzeczy do nierobienia.Trochę to innowacyjne, zazwyczaj piszemy listę do zrobienia i potem odhaczamy wykonane, robimy sobie prezenty za osiągnięte, by to nas motywowało:np:pausę, wypicie kawy, bo na to zasłużyliśmy.Druga lista pozwala wyłonić to co niekorzystne, pracować nad sobą aby to nie powracało np:nałóg alkoholu, palenia papierosów, puszczania głośnej muzyki i przez to zakłócanie spokoju współmieszkającym , także narzucanie swego stylu bycia..

8 Nie narzekanie i krytykowanie.Nie będę powracał do cech narodowych , mentalnych.Może to być ale nie przesadne i nagminne.Tylko w tą stronę widziane, bo maluje obraz charakteru a tych co marudzą społecznie nie za bardzo się akceptuje, bądź przebywa w ich towarzystwie.Doradzam zmianę nastawienia do , kształtowanie myślenia pozytywnego, występowanie z inicjatywą i asertywność.To jest rozwojowe, narzekanie i krytykowanie nie czyni postępu.

9 Przekładanie długoterminowego zysku nad krótkoterminową korzyść.Spotykam się z tym, częste zmiany firm, przeprowadzki, nie rozbudowany silny charakter wewnątrz, nie wypracowany jasny i długoterminowy cel, uleganie temu co zewnętrzne i nie pracowanie nad swoją wysoką samooceną.Zyski mizerne, nikłe, dalej zaczynanie od początku, w dobie fluktuacji i bezrobocia to problem społeczny właśnie budowanie silnych postaw, nie upadanie firm, pamiętanie o zabezpieczaniu na przyszłość.

10 Skuteczne działanie to jedno, działanie na raz.Nie rozpraszanie się na wielu dziedzinach , znalezienie jednego i mocnego własnego flow, sposobu na życie.sprawdzonego.Tutaj polecam cel jasny i konkretny i jeden.Pozwala skupiać się efektywniej, nie zaprzątamy sobie głowy pobocznymi problemami tylko pracujemy na rzecz intesyfikacji kierunku docelowego..Wiązka energii musi płynąć skupiona, trafiać jak strzała w centrum tarczy.Więc nie ustawiać kilka celów do zdobycia..

11 Działanie rytmiczne.To działanie związane z przestrzeganiem regół jak :systematyczność, konsekwencja, wytrwałość, wciąż i wciąż powtarzanie pewnego zakresu czynności, nie słomiane porywy lub z motyką na księżyc.Działanie przemyślane, świadome, panowanie nad sytuacją, ogarnianie tego co tworzymy, to buduje moc i siłę, to wytwarza potencjał.

Skuteczne działanie to efektywne wytworzenie wysokiego potencjału który dominuje od przeciętności, wytwarza wyższe wyniki, daje lepsze korzyści i zyski.
Popularność: 36    Powrót

Komentarze

Jest Pan prawdziwym specjalistą w dziedzinie rozwoju. Bardzo konkretny artykuł.
2015-04-28 19:13 Zbigniew Godziński
Dziękuję Panie Zbigniewie.
2015-04-29 13:24 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom