Podstawy osiągania sukcesu

2015-04-30 06:58:13

Josef Lukoschek
O sukcesie napisano bardzo wiele, nie sposób wyszczególnić ani przełomowych pozycji w tym zakresie także wiarygodnej metody bądź recepty , która doprowadza do celu, wieńczy działania , jest Biblią jak tworzyć potencjał , wejście na szczyt.Chciałbym poruszyć naistotniejsze , meritum w czym rzecz.

1 świadomość i myślenie.Zdobywanie wiedzy, krążenie kołotematyczne, korzystanie z mocy doświadczeń własnych i innych, zadawanie pytań i próby odpowiedzi na nie, myślenie na pozytywnie.

2 Wizje i plany, cel.Tworzenie mocą wyobraźni, jej kreatywności wizji przyszłościowego postępowania, zapisywanie planu na kartce papieru, cel jasny i przejrzysty na miarę własnych możliwości.

3 Budowanie motywacji.Dlaczego chcę to robić, co mnie skłania do działania, aspekty materialne, rozwojowe, ambicje, chęć pokazania że ja też potrafię.

4 Samoodpowiedzialność, dojrzenie własnych możliwości, talentu, pokonywanie codziennych wyzwań życia, praca nad samodyscypliną i wysoką samooceną, budowanie pewności siebie, odporność na porażkę, asertywność i wyjście do , postawa pogodności i harmonii ze światem.

5 Działanie.Tok czynników ciągłych:systematyczność, konsekwencja, wytrwałość, pilność, nie uleganie czynnikom zewnetrznym , przekształcanie pasji w profensjonalizm, upór, wyrabianie silnego charakteru i nie odkładanie na jutro.Nagradzanie za wykonane etapy, świadomość czasu działania i czasu relaksu.

6 Dopracowywanie.Efektywne zarządzanie czasem, jeśli to sprzedaż to techniki perswazji, budowanie relacji i sieci , profil medialny, wzmacnianie marki, branding, umacnianie atrakcyjności, fora tematyczne, publicystyka, szkolenia i webinary.

7 Równoległy rozwój osobisty, pomaganie innym, popieranie akcji rozwojowych, coaching , aktywność w organizacjach.

Przedstawiłem w skrócie podejście, czym zatem jest sukces??To płynne realizowanie kolejnych parametrów, sukces to uporządkowane działanie , rozumne, nacechowane przejściem przez kolejne etapy rozwojowe, tym samym osiąganie pułapu optymalnych możliwości & czerpanie z bazy doświadczeń, czasem też intuicja i wprawa zawodowa, rutyna ale kontrolowana.Proces osiągania nie jest szybki, gwałtowny czy przypadkowy, to czyste wypracowanie własnym sumptem, wiarą w siebie, nie liczenie na cuda , okazje, zbiegi okoliczności.Sukces jest czymś bardzo dodatnim, wzmacnia, stawia nas wyżej, honoruje osiągnięciem, należy o tym pamiętać w dobie błyskotliwych gwiazdek, błyszczykach szybkiego i lekkiego zysku, hasełkach bez pokrycia.Tak jak tysiące lat temu pracowano , przetrwały piramidy ludzkiego trudu i poświęcenia , tak i dziś nie jest inaczej.Jest może cywilizacyjnie lżej , wolnościowo, lecz proces budowania wysokiego pułapu osiągania pozostaje taki sam:świadomość, wizja, tworzenie i działanie.Refleksja nad rozwojem jest tak samo istotna jak dopędzenie uciekającego tramwaju , jeśli nie więcej. Wciąż gnamy i pędzimy na oślep w imię nie wiadomo jakich idei i jeszcze nam i czas ucieka i wszystko, to pora się zastanowić dlaczego tak jest..Co tak naprawdę leży u przyczyn .Jak jest z rozwojem , sukcesem i słowem szczęście.Pozdrawiam.

https://www.youtube.com/watch?v=5L8-FTvSVxs
Popularność: 34    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom