Wyznaczanie celów cz.3

2015-07-14 08:01:06

Josef Lukoschek
To już trzeci artykuł z tej serii, dziś dalsze omawianie tematu.
Powrócę jeszcze do ostatniego zagadnie nia dotyczącego koncentracji.Znanych jest wiele metod poprawiających koncentrowanie się, poniżej jeszcze takie dopingujące:
-włączenie TV, radio , ćwiczenie koncentracji jest utrudnione ale jeśli wytrzymujemy coraz dłużej np.5 , 10, 15 minut to nasza koncentracja zwiększa się,
-skupienie:na czystej kartce papieru, wyłączony TV, pusta ściana, kropka na pustej kartce, tak samo próby z czasem:5-10-15 minut.
-medytacja i relaksacja.
Kolory także mogą poprawiać koncentrację, jak wiemy kolor zielony uspokaja, żółty poprawia pamięć, nastrój, czerwony koncentrację.
Możemy wzmagać koncentrowanie poprzez wąchanie olejków aromateraupetycznych np.z mięty pieprzowej.

Dosyć ciekawą forma osiągania celu jest jego częsta wizualizacja.Wyobraźnia rządzi światem , jest ważniejsza jak fakty.Jeśli potęgujemy myślenie o czymś to automatycznie działa prawo przyciągania, tego wszystkiego co potrzebne do twoich celów.Także towarzyszy prawo zgodności:co wewnątrz to i na zewnątrz.A więc panowanie nad swoimi obrazami w umyśle ważne.

Przy kształtowaniu siebie , dążeniu do celu stosujemy zasadę :uciekanie od kija a podążanie do marchewki.Czyli od tego co złe, negatywne do tego co dobre i pozytywne.Czynimy to mocą naszej podświadomości , by nie wpadać w przeciwność losu.
W zasadzie będzie to ostani kapitel, jak widzicie jest sporo różnych metod wyznaczania celu, dążenia do sukcesu, trafiamy więc na to co decydujące a jest nim działanie.
W pewnej bajce była dysksja o wybraniu drogi i jej motto jest takie:
-w którą stronę mam pójść? Zależy od tego w którą stronę zechcesz pójść.
-jeśli nie zależy w którą stronę pójść?, nie ma znaczenia w którą stronę pójdziesz.
Podsumowywując można określić to co łączy szukanie celu, osiąganie sukcesu jako jedno koło w którym toczą się pewne przedziały następujących po sobie poczynań, to praktycznie tak jak koło życia natury i w zasadzie bardzo podobne, bo związane z naszym istnieniem:
Cel-kiedy-zapisz-zasoby-plan-codzienne działanie-sprawdzanie postępów....i tak w koło..

Przeczytanie trzech artykułów wymaga czasu, rozłożyłem to aby powoli i stopniowo temat oswoić z myśleniem , wysnuć własne spostrzeżenia, nastąpiła refleksja .Mam nadzieję że taka forma przekazu Wam się podoba, stopniowo po cegiełce.Proszę o komentarze i uwagi.Pozdrawiam.
Popularność: 28    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom