Brian Tracy, Psychologia Osiągnięć cz1

2015-08-26 12:58:08

Josef Lukoschek
Witam, ten artykuł rozpocznę od wiecznej maxymy , uważam że jednej z najmądrzejszych jakie kiedykolwiek czytałem:,,Aby osiągnąć coś wartościowego w życiu prywatnym i zawodowym , najpierw musisz rozwinąć siebie i staś się wartościową osobą,, Brian Tracy..

Pytaniem jakie nurtuje wielu badaczy zajmujących się problematyką rozwoju jest:dlaczego jedni odnoszą większe sukcesy jak inni??.Zbiega się to ogólnie do różnic np.:ilości pieniędzy, życia lepiej, doskonałości zdrowia, rozwoju w rodzinach.Aby na to odpowiedzieć należy analizować :historię, psychologię i filozofię, biznes, ekonomię, religię a nawet metafizykę..Nad pytaniem dlaczego tak jest zastanawiali się mędrcy już przed 3000 lat.

Dziś już w dosyć dużej mierze wiemy jak jest, jeśli znamy tajniki dochodzenia do sukcesu to robiąc to w sposób podobny , także my sami do niego dochodzimy.Należy wię dowiedzieć się jak to robią inni, następnie znaleźć w sobie dosyć dyscypliny i konsekwencji , by wykonywać te same zadania.W końcu dojdziesz do celu...

Czym jest sukces??

Sukcesem naturalnie są nie tylko pieniądze.Pytanie to zaprzątało głowę wielu myślicieli także greckich.Arystoteles doszedł do wniosku że sukcesem w życiu człowieka jest szczęście.W zasadzie od tamtego czasu nic się nie zmieniło, Nadal każdy z nas chce być w życiu szczęśliwy.Składniki więc są te same, zarówno dla twej osoby, dla innych jak i dla mnie..A oto i one:

-Spokój ducha, celem wszystkich religii , filozofii i psychologii jest danie ludziom narzędzi które mogą wykorzystać po to by osiągnąć większy spokój ducha.

-Zdrowie, chcemy mieć dużo energii, zapału, pozbyć się bólu, chorób i dolegliwości .Dziś wiemy że wiele szkodzimy sobie przez złe nawyki zdrowotne, wyżywieniowe,używki, brak dbałości o regenerację sił i należyty odpoczynek.

-Stosunki między ludźmi, relacje pozytywne.Istotna sieć powiązań z ludźmi których kochasz, lubisz , zależy ci na nich.Oni także ciebie szanują, też im zależy na kontakcie z tobą, wśród nich czujesz się dobrze i bezpiecznie.

-Sensowna praca, znacząca dla ludzi , świata.Chcesz mieć poczucie celu, skutku twego działania.Człowiek jest szczęśliwy jeśli dostrzegany jest jego trud, poświęcenie, że to co robi także jest istotne dla innych, gdy jest wynagradzany i doceniany,relacje na działanie które robi są pozytywne .To wszystko łączy się z jego życiem , wpływa na innych , sensowność jego pracy jest ważna.

-Niezależność finansowa,chcemy mieć na tyle pieniędzy by się nimi nie przejmować, chcesz być niezależnym i stać na własnych nogach.Pieniądze są potrzebne w sukcesie , ale nie są jego celem..Pieniądze są potrzebą jak głód.Jeśli nie masz co jeść , myślisz tylko o pożywieniu.Jeśli masz go pod dostatkiem zaczynasz myśleś o czym innym.Dowiedzione jest także , że możesz prawdopodobnie zarabiać dużo więcej,tylko wystarczy znaleźć sposób na dostarczanie czegoś wartościowego , większej liczbie ludzi i w większej liczbie miejsc.


Końcowym efektem dążenia do sukcesu i osiągnięcia wszystkiego jest SAMOREALIZACJA.Abraham Maslow uważa ją za urzeczywistnienie całego potencjału jaki masz..Lubienie tego co się w życiu robi jest ważne, oznacza że żyjesz pełnią życia.Definicją sukcesu możemy zatem przyjąć:zdolność do przeżywania własnego życia dokładnie tak , jak się chce...Należy to wszystko przemyśleć, poruszyć umysłem w przyszłość, co by było jak bym zaprojektował swe życie tak, by spełnić elementy sukcesu?Co mogę zrobić już dziś, by rozpocząć mą drogę, nie mieć ograniczeń i dojść do wymarzonej sytuacji?

Drodzy Czytający zapraszam na dalsze części rozmów o sukcesie.Pozdrawiam
Popularność: 95    Powrót

Komentarze

Znam książkę. Bardzo dobra. I Tracy to taka klasyka, którą jednak trzeba dostosować do polskich realiów. Bo u nas mamy większy opór społeczny. Niech Pan naucza :)
2015-08-26 13:09 Zbigniew Godziński
Dziękuję, bardzo lubię książki Briana Tracy, autor mądrze perswaduje, to są wyniki wieloletniej działalności na polu zgłębienia tajników jak to naprawdę z sukcesem jest.
2015-08-26 13:38 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom