Droga na Szczyt, cz.5 Założenia rozwojowe

2015-10-07 20:43:22

Josef Lukoschek
Witam Was,

W dalszej części rozmów o rozwoju chciałbym powrócić jeszcze do tematu ogólnych założeń, jak to się przedstawia .Będzie więc to przypomnienie z alterbusinessblog.pl Cykl :Rozmowy Pozytywne jak i obecne odcinki :Drogi na Szczyt.

Droga przebudowy rozpoczyna się w momencie w którym wynika dla nas konieczność , postanowienie że trzeba zmienić dotychczasowe postępowanie , to co dzieje się nie jest dla nas satysfakcjonujące, nie odnosimy rezultatów i także nie mamy wyników.W pierwszej kolejności leży bowiem budowanie na lepsze w zmianie naszego postrzegania sytuacji, w zmianie podejścia, nastawienia.Wiodącą kwestią jest przemianowanie nawyków, ujmowanie działania w ciągu dnia inaczej, formowanie procesu polepszania .

Inspiracją do takiego jest dostrzeżenie jak inni odnoszą sukcesy, natknięcie się na dobrą pozytywną książkę , często także wsparcie w tej materii, jeśli czujemy że ktoś nam pomaga , to powoli zaczyna coś w nas się przeobrażać.Widzimy że świat nie jest taki zły jak go malujemy swoimi oczami i że wystarczy tylko podejść odrobinę rzekłbym radośniej i pozytywniej, bardziej widzieć optymistycznie..i już jest lepiej...

Dlatego podejście do sytuacji , nasze reakcje i zachowanie , akceptowanie pewnych stanów jest istotne.Istotne czy potrafimy przejść do porządku dziennego i to zrozumieć co się dzieje , czy też wpadamy w panikę , nerwowość, zżera nas od razu i po prostu czujemy się od razu pokonani i bezradni..

A więc jest to rola siły naszej postawy, tego wewnętrznego ,,ja,,czy potrafimy oprzeć się wyzwaniu i je pokonać , czy też przygniecie nas i z czasem dopiero potrafimy się wyprostować i podźwignąć.

Założenia rozwojowe to szereg parametrów i tu zaczynamy od stanu czy stopnia naszej świadomości, pojmowania kim jesteśmy, gdzie i jakie miejsce w tym wszystkim zajmujemy.Jest to usadowienie psychiczno-fizyczne, lokalizator naszej jednostki.

Następnym jest rozpoczęcie rozumowania co chcemy osiągać, wiadomo rodzimy się , potem uczymy , wychowują nas rodzice a potem przychodzi czas działania i pokonywania szeregu obowiązków.W etapie końcowym jest to wypracowanie materialne i zapewnienie godnej starości, wartości stopnia wyższego i przekazywanie treści własnego życia potomnym..W tym swoim dzieciom, wnukom i wszystkim innym ..

Do osiągania sukcesu , szczęścia potrzebna jest wizja co chcemy w życiu dokonywać, potrzebne zdefiniowanie jasnego i przejrzystego celu, trajektorii która nas doprowadzi do zrealizowania.Wspomaganiem są tu inspiracja, motywacja i kreatywność, uświadamianie sobie talentów wrodzonych jak i dbanie o te dobre nabyte, samokontrola stanu własnego potencjału.Szereg czynników słowa samo:samoakceptacja, samokontrola, samospełnianie, samodzielność, samostanowienie, samorealizacja .Dalszym dążenie do niezależności :finansowej, wolnościowej.Spełnianie się w życiu to także odczuwanie że swoim postępowaniem , tworzeniem , pracą dokonuję jakieś misji, jestem nie tylko dla siebie , jestem dla innych, działam i pomagam.

Czym to wszystko jest budowane?? Przede wszystkim wytrwałością i uporem, konsekwencją, cirpliwością, systematycznością, przy porażkach wyciągamy wnioski i one nas uczą, po drodze są dobre i złe doświadczenia, tak samo jak styk z ludźmi:dobrymi i złymi..

Nabieranie pewności siebie wzrasta wraz z tym jak ,,idzie,,nam coraz lepiej, to podnosi nasz przedział wewnętrznej oceny, mówi się o stopniu dowartościowania.wiem kim jestem , wiem ile jestem wart, za darmo się nie sprzedam.Jest w tym także duma ponieważ jeśli to rzetelnie wypracowałem to mam powody do satysfakcji, zadowolenia, mogę sobie fundować nagrodę i także przyzwoity wypoczynek.Bo na to wszystko zasłużyłem...

Działanie rozwojowe to wysoki stopień odpowiedzialności, budowanie w sobie cech indywidualności, interesowanie się rozwojem osobistym, umiejętność własnego zdania , samokrytycyzm.Nie uleganie wpływom zenwętrznym, to taka przywódczość, ja wiem do czego dążę, wiem co pragnę osiągać, skupiam się na budowaniu zarówno dobrych relacji jak i wzmacniam moc swego potencjału:wiedza, umiejętności, doświadczenie, wykorzystanie predyspozycji jak talent, myślenie pozytywne .

Wiedza o dynamice sukcesu, o progresjach jakie możemy w tym zakresie osiągać jest szeroka ale nie jest ona czymś które jest tylko dla wybrańców.Każdy jeśli dostrzega szanse i możliwości, potrafi docenić planowanie , inwestowanie w poznawanie o wykorzystaniu czasu, inteligencji finansowej , WYGRYWA..

I to właśnie jest bardzo budujące, rozwój czyni życie szczęśliwszym, posiadasz bogatszy aresenał nie tylko majętności, ale sieci powiązań, wiedzy, możemy śmiało powiedzieć że dokonywanie w kierunku rozwoju pozwala wchodzić na co raz to wyższe stopnie...

Tak widzę przedział na podstawie długoletnich przypatrywań, jak to jest że wyrastasz ponad..

Pozdrawiam
Popularność: 29    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom