Wartości

2015-10-25 10:18:23

Josef Lukoschek
Witam,

nasze codzienne postępowanie łączy się z wieloma zagadnieniami.Do istotnych należy uświadomienie, jakie wartości kształtują nasz proces rozwojowy, pomagają osiągać sukces, powodzenie.Przekładają się na urzeczywistnianie marzeń i spełniają satysfakcyjnie szczęście.

Wg. różnorakich kryteriów i na podstawie zsumowania tego co mi wiadome, można wytyczyć główne podstawowe założenia , także rozbudować sferę współrozwijającą, wspomagającą .W ten sposób powstaje model , który zastosowany praktycznie , z wielkim prawdopodobieństwem pozwoli uzyskiwać pozytywne efekty, będzie tą drogą która doprowadzi do osiągania, spełni wytyczone i nasze oczekiwania.

Jednym z najważniejszych , tym co pozwala myśleć o dokonywaniu w czasie przyszłym i to nas prowadzi , jest założenie definiowania celu, umiejętności pojmowania jak to zrobić.Cel w skrócie powinien spełniać:jasne przedstawienie, realne możliwości, określenie czasu w którym chcemy coś dokonać albo zrealizować.

Tym co jest zasadnicze i w ogóle pozwala zacząć jakiekolwiek rozumowanie jest założenie naszej świadomości , w tym ujęty proces myślenia , wiemy kim jesteśmy, gdzie jesteśmy i teraz formułujemy proces co chcemy osiągać.Jest to założenie oparte o faktor istnienia, związane z naszym bytem doczesnym i także powiązane z czasem.Czas bowiem toczy wszystko w przód a my jako cząstka żywa natury i wszechświata, uczestniczymy w procesie wzrastania, przetrwania poprzez działanie, na tym etapie pojawia się potomstwo, największa nasza rozwojowość, potem następuje schyłek naszych możliwości, przekazujemy potomnym nasze dokonania i w ten sposób przedłużamy linię rozwoju.Dokonuje się też postęp cywilizacyjny.Może naturalnie dochodzić do sytuacji wstecznych (upadku), ale z ogólnego punktu widzenia każdy rozwój to postęp w przód,coś nowego i odmiennego, w sensie oczekiwań człowieka:lepsze i bardziej pozytywne, co mu służy i ułatwia codzienne życie..

W tym konteście przedstawienie wartości jest istotne, kluczowym jednak aby zrozumieć , że tak naprawdę aby cokolwiek końcowe mogło zaistnieć, powinien być przyjęty aspekt dostrzegania sensu.On bowiem napędza ten tryb że coś robimy, musisz dostrzegać nie tylko plan zapisany na kartce, jasno przedstawiać wizje i projekty, określać swój cel.Musisz w to wszystko wierzyć, widzieć że to ma sens , czuć że spelni TWOJE marzenia , całym sobą pragnąć by osiągać .Jeśli tego nie ma, to nie będziesz w stanie mówić o sukcesie, o dokonaniach, nie będzie ani chwalenia, ani dumy, ani nagrody, nawet nie będzie zazdrości innych...no bo i skąd??

Jeśli już jesteś tak daleko że ułożyłeś sobie faktory sfery pomysłów , które ,,rodzą,,się w głowie, przez wpływ inteligencji , postrzegania, analitycznego rozumowania , pora przeradzać to wszystko w realne tworzenie a tym wszystkim jest DZIAŁANIE, czyli realizowanie zamierzonego.

Działanie jest bardzo szerokim pojęciem i składa się z całej gamy pomniejszych cząstek, one ze sobą współpracują, koordynują.To właśnie od działania zależy jaka będzie Twoja efektywność, produktywność, takie pojęcia jak budowanie marki, atrakcyjność, w dalszym profensjonalizm, kompetencje , kwalifikacje..


W działaniu wyszczególnia się jako dodatnie cechy :wytrwałość, systematyczność, konsekwencję.Dobre prognozowanie daje proaktywność, myślenie pozytywne,dobór właściwej postawy, własności wnętrza jak:charakter, osobowość, cechy przywódcze..

W działaniu rolę odgrywa:kreatywność, umiejętności wrodzone : talent, smykałka, wiedza nabyta, doskonalenie umiejętności poprzez ćwiczenie i nabieranie doświadczenia, wyciąganie wniosków z porażek.

Osiąganie zamierzonego to kwestia wypracowania pewności siebie, sprawdzania w tym co robimy, przez to uwierzenia w siebie, następnie pozbywanie się lęków i obaw, optymizm, zdolności jasnego myślenia i kontrolowanie sytuacji poprzez opanowanie, spokój.Poprzez upór , pilność, sumienność, wypracowujemy dobre pole pozycyjne, wychodzimy przed szereg, stajemy się zauważalni, zaczynają o nas mówić..

Na stanie się człowiekiem wartościowym składa się zatem wiele i to one wciąż dopracowywane, np.poprzez szukanie nowych dróg rozwoju, możliwości, przeradzania pasji w coś większego i o szerszym zasięgu, stwarzają firmę, sprzedajemy globalnie, może zaistnieć coś co zaspokoi potrzeby wszystkich.

Takie świadome kroczenie po drodze rozwoju wzmaga także inne:wzrasta nasza wrażliwość, poczucie estetyki, nasze odczucia są kierowane w stronę innych:koleżeństwo, przyjaźń, miłość..

Proces doskonalenia, przebudowy , rozkwitu rozwoju osobistego , związany jest z ze zmianą naszego nastawienia, podejścia, rozumowania , poprzez działanie selektywne(informacje) budujemy więzi energii dodatnich, współpracujemy i przyciągamy to co korzystne, to co wzmaga nasz potencjał, motywuje i inspiruje, daje ten POWER na lepsze, pozwala nauczyć się przedsiębiorczości, zarządzania czasem, poradzić sobie z barierami finansowymi,wzmagać progresywność, osobisty urok, odznaczać CHARYZMą...

Reasumując powyższe, dodam że w tym wszystkim co ujawnia się mocą tego co tworzymy i widzimy w tym sens, wartością najwyższą w sobie jest człowiek, to właśnie to co jest dokonywane tak prawdziwie ma służyć temu by żył szczęśliwiej, odczuwał zadowolenie i satysfakcję samorealizował się jak tego pragnie, spełniał ,,misję,, swego istnienia.Z miłości powstał, coś dokonał i dla potomnych pozostawił, był człowiekiem i spelniał człowieczeństwo...

Wolnym żył i niezależnym , w zgodzie z sobą z pięknymi wartościami , w symbiozie że światem, otaczającą naturą, był mikroskopijną cząstką tego co Uniwersum a mimo to tworzył rzeczy wspaniałe i wielkie..

Pozdrawiam
Popularność: 52    Powrót

Komentarze

Gratuluję determinacji. Pan na pewno przejmie pałeczkę w tych tematach, które dzisiaj niestety nie są jeszcze doceniane. Widać to szczególnie po wyborach, czego chce jeszcze większość tego narodu a raczej jak niewiele chce. Pozostaje tylko Panu życzyć realizacji Pana wartości. Pozdrawiam :)
2015-10-26 11:49 Zbigniew Godziński
Dziękuję, przykładne i dobre wartości zawsze będą i są napędem ku lepszemu.Z ich relizacją należy walczyć do samego końca.I mi to nie przeszkadza , będę robił SWOJE.Pozdrawiam.
2015-10-26 16:07 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom