Wsparcie

2015-11-03 08:24:39

Josef Lukoschek

Działanie człowieka jest powiązane z jego wieloma aspektami życia, nie zawsze wszystko toczy się płynnie, mechanizm rozwojowy tyka jak szwajcarski zegarek, idzie zgodnie z ,,planem,,jak to się mówi.Bywają chwile podłamania i nawet zwątpienia.Znamy to , osłabienie motywacji, jakaś niewiara , niechęć, brak argumentacji do działania..co wtedy??

Pomocną rolę odgrywa w takich sytuacjach wsparcie.dodanie otuchy, zachęcenia, przetłumaczenie że to co jest to nie taki ,,koniec świata,,.Bywają przecież gorsze..a świat jakby to nie patrzył idzie wciąż do przodu ..TY także..

Wsparcie przybiera różnoraką formę i także może byś indywidualne jak i zbiorowe., nawet instytucjonalne..Najważniejszym w wsparciu jest dobra wola wspierającego by pomóc , i DOBROWOLNA..

W wspieraniu drugiej osoby ważnym jest mądra argumentacja by przełamać ,,kryzysowość,,psychiczną i podbudować ku działaniu i wyjścia na prostą...Bywa bowiem takie zakleszczenie albo w blokach startowych ,np.jest zamiar, masz chęć ale też jest jest lęk i obawa..albo w trakcie zamierzenia następuje opadnięcie motywacji, to tak jakby wszyscy biegli a Ty stanąłeś w miejscu..mijają Ciebie..Wtedy wsparcie potrzebne i najczęściej to energia słowa mówionego.

Używamy bowiem takich sformułowań:,,nie martw się, nie przejmuj,,ułoży się zobaczysz,,, idziesz do przodu,,tak trzymaj,,dasz radę,,i wiele innych.Sama argumentacja jest ważna ale też znaczenie tych pojęć.Wibrują one dobrą nadzieją, pozytywem,niwelują negatywne, czujesz się lepiej słysząc takie słowa..cieplej Tobie w duszy i także dochodzi do świadomości...że nie jesteś sam.

Typowym wsparciem było i jest , tu przytoczę przykład:wsparcie Gerda Muellera, sławnego bombardiera piłkarskiego , który zasłużył się.Popadł jednak w alkoholizm, potem nastąpiło zorganizowanie pomocy , też przez Franza Beckenbauera.

Wsparcie jest energią , dodaje siły i wzmacnia, tak w codziennym życiu nie są naturalnie jakieś,,wielkie,,wsparcia , lecz takie codzienne, dobre słowo, komplement, dostrzeganie Twojego osiągnięcia, podanie dobrego pomysłu,docenienie, dowartościowanie, drobna pomoc, poklepanie po ramieniu,objęcie ramieniem, z aktualnych :likowanie, dawanie polubień, głosów , .Jest wiele by to wsparcie okazywać, pomóc.

Podanie pomocnej dłoni...

Wsparcie pomaga przetrwać trudne chwile, osamotnienia, czucia się jakby na uboczu, nie w głównym nurcie zainteresowania, to pomoc byś nie czuł się odizolowany i i odseparowany, był z innymi , w ich gronie..

W związkach takich jak przyjaźń, dobre koleżeństwo, miłość ,wspieranie bywa wzajemne , odwzajemniane, dąży się do podtrzymwania relacji uczuciowych właśnie przez wspieranie.

Jest pomocne w chorobie, nieszczęściu, rezygnacji , śmierci bliskiego.


Wspieranie jest potrzebne wszystkim ludziom, bez względu, oczekuje i potrzebuje go milioner, lider i przeciętny pracownik, student czy uczeń...także dziecko.

Jest ważnym elementem w naszym duchowym życiu , by pomagać przetrwać , iść przez życie , by doprowadzać nasze zamierzenia do końcowej realizacji a tym samym dokonywać sukcesu i dojść do celu.

Pozdrawiam
Popularność: 37    Powrót

Komentarze

Jak zwykle potrzebny temat. Nie zawsze człowiek radzi sobie sam i opowiadania wielu trenerów rozwoju, że nie ma co robić wymówek na nic się zdają. Czasem potrzeba po prostu dobre słowo, konkretne wsparcie. To jest bardzo ważne i to tworzy realną jakość życia ludzi w społeczeństwie.
2015-11-03 10:15 Zbigniew Godziński
Panie Zbigniewie jestem takiego samego zdania,Wymówki to owszem niepożądany nawyk, jednakże w obliczu konkretnej sytuacji , często także łączonej z cierpieniem , należy mieć zrozumienie i ludzkie współczucie, wspierać tak jak się potrafi od serca.Tylko zimnochłody i ta cała stylizacja bycia chłodnym (kuehl bleiben)zabija emocje i to co naturalne w człowieku a drugi często gęsto czeka na taki gest wsparcia.Czy to naprawdę dużo kosztuje??Pozdrawiam Pana
2015-11-03 11:26 ~Josef Lukoschek
Nie kosztuje dużo. Inni są po prostu skąpi. Mało ludzi pomaga z własnej inicjatywy. I należy właśnie takimi ludźmi tylko się otaczać. I dawać im, co najlepsze. Pozdrawiam serdecznie!
2015-11-03 13:30 Zbigniew Godziński
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom