Dlaczego tak jest..

2015-11-08 09:17:44

Josef Lukoschek
Pod analizę domeny osiągania , możemy wziąć dwa aspekty:sukces i szczęście.
Podstawowym narzędziem które ludzie mają w tej chwili do dyspozycji jest wolność
Osiąganie zdefiniowanego celu, wyniku , zależne jest od stopnia wprzęgania w życie: działania, naszej wiedzy, doświadczenia , umiejętności , także talentu.Wszystko to za sprawą poziomu świadomości i myślenia , od tego bowiem zaczyna się proces tworzenia.

Inwestowanie w tą tematykę jest istotne, praktycznie decydujące, jeśli znasz zależności tym rządzące , potrafisz śmiało kierować swym losem, w sposób niezależny..Naturalnie , każdy powie , są przeszkody, jak by tak było wszystko ,,gładkie,,to wszyscy by ten sukces dokonywali.

Dlaczego więc prawda o życiu jest inna i tak na dobrą sprawę wciąż znakomita liczba ludzi szuka tej recepty urzeczywistniania marzeń i wizji??

Wynika to z tego że wiele ludzi , nie poświęca temu większej baczności, jest ustawiony system i ludzie w nim funkcjonują, wyrasta tylko problem ile kto ma , jaki jest przedział procentowy liczby milionerów do ogółu społecznego.Czy jest zagrożenie militarne, jak budżet jest zadłużony, czy następuje wzrost niepewności biedą ..Tym się głównie człowiek zajmuje.

Nie zajmuje się natomiast bardziej rzetelnie aspektami siebie , czyli wnętrza, to zawsze jest ,,gdzieś,, na boku, na to ,,nigdy,,jakoś nie ma prawdziwego czasu, a to jest przecież ważne, to kształtuje i to wyzwala nas, pora więc popatrzeć na swój rozwój także z innej perpektywy, nie tej która tylko dyktuje względy materialne.

Jest przyjęte wiele założeń, w tym usadowienie pozytywnych wartości, filozofii dążenia ku sukcesowi.Natomiast nie wszystko jest takie na dłuższą metę sprawdzalne.Bowiem jak to bywa , należy kierować się drogą doświadczenia,eksperymentowania , być może odkryjemy jeszcze nowe możliwości , no właśnie jak to jest?

Czy efektywne zarządzanie czasem to wszystko??

Spróbujmy więc odwrotnie:

A może leży to w tym czasie uszczuplonym??

Jest naturalnie jeszcze jedna kwestia barier finansowych , ale jeśli w nią zainwestowane i ćwiczone , to można wypracować pozytywny bilans, także wiedzieć np.jakie brać kredyty..

Więc to wszystko powyżej jest względnie ważne i parametry rozwoju , i efektywizacja i definiowane kierunku, po części także dojrzenie SENSU tego co robimy.

Ale najważniejsze i to dotyczy głównie rozwoju duchowego , to jest ten CZAS WOLNY.

Jak by było inaczej, nie byłoby tu tak formułowane, jeśli masz zapewnione podstawowe potrzeby, sięgasz naturalnie po wyżej..taka jest droga..tej wspinaczki na szczyt.

Pośrednio też wzbogacania nie tylko oprawy zewnętrznej jak piękne meble, drogi samochód czy wyjątkowa willa w okolicy..bo to jeszcze nie wszystko.. odlotowe wdzianka..

Ważnym co w Tobie jest, jaką masz głębię swej osobowości, czy potrafisz tryskać czymś więcej , jak tylko przykładnym wstaniem i pójściem do pracy..potem grzecznym byciem razem z rodziną...

No to wszystko jeszcze nie wystarczy, potrzebna TWOJA wewnętrzna decyzja, chcę autentycznie poznawać więcej.

Dlaczego potem jest tak że Ty wiesz...a inni żyją jak trzy i pięć lat przedtem??

Bo zrobiłeś ten krok, spróbowałeś, jeśli się to spodobało to idziesz tą drogą, nie przekonuje Ciebie ani telewizja, ani bilbordy, ani najbardziej świecące nagłówki czasopism...

Prawdziwy rozwój to zupełnie coś innego, czytam artykuły wielu osób, wychodzi z tego jakieś pole widzenia, widnokrąg zapatrywań, można zastosować, polepszyć w sobie, to przynosi zyski, czujesz że jest lepiej, np.:pogodność ducha, rozumowanie na pozytywnie..przestajesz narzekać, dostrzegasz małe i radosne rzeczy, dziwnym trafem starcza od pierwszego do pierwszego, to powiedz mi dlaczego tak jest??

Pozdrawiam
Popularność: 46    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom