Zmiany czasu naszego..

2015-11-13 08:10:43

Josef Lukoschek

Odwołam się do książki :Wahnsinn Wachstum, Autorem jest Reiner Klingholz.Jest to książka z 1994 omawiająca współczesne tamtemu czasowi problemy związane z rozwojem cywilizacyjnym człowieka i perspektywami w kontekście dalszej przyszłości.

Jak przedstawia się to obecnie , 20 lat później..

Otóż niezaprzeczalnym jest rozwój w wielu dziedzinach , dotyczy to praktycznie globalnego wymiaru.Taka sytuacja naturalnie wytwarza nowe, sprawy z którymi człowiek musi się zwyczajnie zmierzyć, rozwiązać , gwarantować sobie dalszy postęp..

I tu zaczynają się pewne schodki , a dotyczą one poziomu świadomościowego , pewne rzeczy są już mocno dostrzegalne.

Poziom świadomości kształtuje bezpośrednio wpływ otoczenia, bodźce pobierane i drogą myślenia transformowanie , że tak postrzegasz to co na świecie zewnętrzne, kreujesz rzeczywistość, odnosisz się do zasad, reguł, wartości.Powstaje też szerzej rozumiane zjawisko rozwoju osobistego, w tym przedział duchowy i osobowości, kształtowanie postawy .

Jednakże problem jest w zrozumieniu pewnych zależności i tutaj następuje ścieranie konfliktowe, bowiem informacja jest przekazywana drogą obecnych technik wszędzie, natomiast pojmowanie o sukcesie i rozwoju jest sprawą relatywną.Chodzi bowiem o to że poziomy świadomości są na całym świecie są różne.

Problem obecnego czasu w Europie, ma się tak, jak w przypadku II wojny światowej, która była następstwem i konsekwencją tej I-wszej Z tym co obecnie jest również podobnie.

Jest to nic innego jak uzurpowanie sobie pewnych wartości na swoją modłę i potrzeby, ponieważ wolność jako swobodne prawo wyboru , takie kształtuje tendencje..I to zdrowe nie jest..

Nie wszyscy to rozumieją , pojmują, dotyczy to nie tylko tych relacji jak w opisanej na początku książce, czyli bogata północ i biedne południe..dotyczy że świadomościowo człowiek powinien potrafić rozeznać, gdzie jest początek i koniec i jakie są granice, aby żyć zgodnie z innymi, rozwijać się.

Dlatego szokujące sytuacje, niezrozumienie, bo to jest szokujące jeśli korzysta się ze środka komunikacji i siada w I klasie, nie rozumiejąc że trzeba zapłacić za bilet..albo żąda wpuszczenia na mecz I ligi darmo..

Wychodzi stąd wniosek że to co się dzieje to sprawa konfliktu różnych kultur i wymaga długiego czasu intergracyjnego.I że informacja to jeszcze nie wszystko.

Tak samo w przedziale przyszłościowym człowieka, przyspieszanie cywilizacyjne jest procesem , gdzie trzeba sobie uzmysłowić dlaczego tak toczy się to koło..w sferze tzw.Nowej Ery...

To nic innego jak przygotowanie i doskonalenie na wejście na poziom wyższy, zresztą będący procesem etapowym.

Ogólne wypośrodkowanie stanu rzeczywistości z jaką mamy na co dzień miejsce, to dążenie do zrównoważenia(przebiegunowania) , by otworzyć ludzkie możliwości na więcej np.:misje kosmiczne, zrozumienie zagadek ciała, umysłu i ducha.. stosowanie diety nie jest przypadkiem w kwestii harmonizowania z wnętrzem .

Ten proces już następuje a to co jest to wyraźne dowody, że obecne nie zdaje egzaminu, nie jest tym czego człowiek oczekuje na tym etapie..

Są to sprawy czasu naszego i warto się nad tym zastanowić.

Pozdrawiam
Popularność: 35    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom