Zarządzanie

2015-12-03 08:41:25

Josef Lukoschek
W marketingu bezpośrednim , istotnym jest sposób zdobywania umiejętności.Zwyczajowo każdy nowy współpracownik wypełnia deklarację współpracy z firmą, potem nastąpuje szkolenie.Dalej radzi sobie, no właśnie jak ???

Jest to arcyciekawa sytuacja, bo to nie jest jak w pracy etatowej , umowy zlecenia, albo takiego działania , że krótko i węzłowato , wiesz co masz robić, albo ,,pod reką,,jest opiekun, nauczyciel, kiedyś bywało że Twój przodowy pracy..

W moim przypadku ,,przygotówka,, do działania w MLM była trochę inna, bo nastąpiło wstępne szkolenie ,,naprowadzające,,zresztą w systemie szkolnictwa jak kursy przekwalifikujące , stosuje się taką metodę, że najpierw jest kurs przedwprowadzający.Ma on za zadanie wdrożenie Ciebie do procesu nauki , jeśli wiele lat nie miałeś już styczności z siedzeniem w ławce, zaznajomienie z zawodem, jeśli to nie zgrywa możesz się wycofać..jeśli to nie jest tym czego oczekujesz , albo nie czujesz się w tym dobrze..

Podobnie więc i w biznesie alternatywnym, nic na siłę, trzeba poznać...

Oględnie także dodam że chodzi w tym temacie o dwa podczłony:sprzedaż i rekrutację.

Sama chęć współpracy z firmą to jeszcze nie wszystko, zwyczajowe ,,mniej więcej ,,że się wie, nie wystarcza.A tak naprawdę to dobre 90 % ludzi, kompletnie nie ma pojęcia co dalej robić , jak rozwijać działanie w MLM, słowami Briana Tracy, jest to znakomita większość...

Głównym założeniem sprzedaży i rekrutacji (celem , priorytetem, kierunkiem)jest osiąganie wyników , dochodów, budowanie struktury współpracowników i klientów. Teraz powstaje pytanie .jak to praktycznie i efektywnie urzeczywistniać i wcielać w życie.By następował proces rozwoju,osiąganie przychodu pasywnego, rozwój firmy i wiele innych , które przekładają się że dane logo jest rozpoznawalne, to marka, zerkniesz i wiesz co to jest, nie trzeba dwóch zdań, wiesz że to dobre, wysokiej jakości, bez wahania polecasz innym...

Hmm, co zrobić by zwiększać zyski??

Pytania i odpowiedzi, pytania i odpowiedzi..jak zawsze..

-odpowiedź:stworzenie stabilnej struktury i dawanie jej szansy rozwoju
-pytanie.co zrobić by stworzyć stabilną i dynamiczną strukturę?
-odpowiedź:stworzyć dla struktury konkretny system pracy
-pytanie .na czym polega taki system?
-odpowiedź:szkolenia wyjaśniające jak wykonywać pracę, dlaczego TAK powinno się pracować:

-działanie z grupą, spotkania osobiste, prezentacje i system przekazu online
-nauka praktyczna co do tego jak rozmawiać z klientami i osobami do współpracy
-coaching menagerski , który eleminuje błędy i wspiera najlepszych zarządzających
-mentoring, element rozwoju wybitnych menagerów
-dostępność wiedzy i materiałów dla grupy
-wsparcie sprzedaży, sponsor strategiczny,zaplecze dla sprzedawców i menagerów, podpora firmy, wsparcie wynagrodzeń współpracowników.

Kluczowe w działaniu marketingu sieciowego:dlaczego? , jak?, co??Na tej podstawie odpowiedź , dlaczego współpracownicy mają zrobić cokolwiek, dlaczego mają wykonywać TE określone działania, nie tamte i nie inne, współpracować z Twoją firmą i Tobą..??

Pytania są ważne jakie się stawia, odnoszą sią do motywacji, marzeń i planowania.Bo tak jest to ułożone w mechaniźmie życia człowieka.A więc przystąpując do rozmowy należy zapytać:

-jakie masz marzenia ?
-jakie masz cele?
-co chciałbyś zrealizować?

Efektywna i dobrze zaplanowana rozmowa daje dużo, rozpoczyna się ją historią swego dokonywania i historią firmy, położeniem akcentu na tym co stanowi zaszczytne w tym co osiągnąłeś, że jesteś z tego dumny i się możesz pochwalić.To z kolei powoduje że kandydat zaczyna sią interesować, czuje że mimo iż spotyka Ciebie pierwszy raz...jesteś dla niego jakoby,,liderem,,wzrasta jego przekonanie , że chcesz mu pomóc , by mógł się rozwijać, zarabiać, spełniał ambicjonalnie.Jeśli będziesz rozmawiał rzeczowo , kompetentnie , na pewno nie wybierze innego lidera.Dlatego istotne by podpowiadać i wyszczególniać motywatory , które w kandydacie podniosą motywację, zainspirują go do działania, pchną w kierunku zrobienia tego pierwszego kroku..

Motywacja jest energią i siłą, pcha nas ku tworzeniu i jeśli się ją ma , człowiek wie dlaczego może zrobić to o co go prosimy..

Wtedy śmiało możemy zapytać:

-czy wiesz jak masz to zrobić??

I tu następuje szkolenie dające podstawowe informacje o tym jak pracownicy mają wykonywać daną pracę,jasne i konkretne odpowiedzi na postawione przez kandydata pytania.

Po teorii forma praktyczna , spotkania z klientami, z potencjalnymi współpracownikami, sprzedaż i rekrutacja, budowa grupy oraz zarządzanie strukturą.

To wszystko można porównać do spełniania misji, służby agenta, od dobrego poziomu szkolenia i ćwiczeń praktycznych zależy potem czy możesz autentycznie w dosyć krótkim czasie osiągać wyniki i zyski, byś postrzeganym że czynisz jako przedstawiciel firmy swoją pasję jak umiłowany zawód : PROFENSJONALNIE i z kwalifikacjami, krąży opinia rzetelności, wiarygodności .Już wiedzą co kryje się po wypowiedzeniu Twego nazwiska.. I co reprezentujesz sobą, kim Jesteś...

Podstawy wiedzy o zarządzaniu , naborze kandydatów, delegowaniu do zadań, wyprowadzanie talentów organizatorskich i przedsiębiorczych na wysokie pola pozycyjne-Liderów , są niezmierne istotne w funcjonowaniu gospodarczym i odnoszą się nie tylko do jednostki i jej samospełniania , samorealizacji.Odnoszą się także do działania teamów, grup, związków pracowniczych , całych firm i organizacji czy struktur społeczeństw.

Początkowe fazy budowania i wprowadzania efektywnych systemów pracy , by zarządzanie w okresie aktywnym było sprawdzalne i funkcjonalne , mają ogromne znaczenie.I od ich właściwego należytego początku zależy jak potem działa cała piramida powiązań, czy możemy mówić że firma jest prężna, znacząco wybija się ponad inne.A współpracownicy są utasysfakcjonowani , chętnie wykonują swe działania i są zmotywowani.

Spełniają się marzenia...każdego z osobna i wszystkich razem..

Pozdrawiam
Popularność: 41    Powrót

Komentarze

Jak zwykle wysoka forma. Gratuluję wiedzy.
2015-12-03 09:33 Zbigniew Godziński
Panie Zbigniewie dziękuję i pozdrawiam.
2015-12-03 11:38 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom