Rozwój

2015-12-04 09:30:09

Josef Lukoschek

Encyklopedycznie Rozwój to:

-proces przemian prowadzący do osiągania lepszego, bardziej ZAAWANSOWANEGO stanu
-następstwo zdarzeń, dzianie się kolejnych rzeczy
-proces zmian w organizmie lub jego części następujący z czasem życia , bądź kolejnymi pokoleniami

Jak określiłbym gdy wypadałoby tak po prostu zwyczajnie napisać?

-rozwój w ogólnym to osiąganie coraz to wyższych pułapów na drodze kierowania się świadomością , rozumem, poprzez proces myślenia tworzenie wizji i planów.
-w następnym etap realizacyjny wszystkiego na drodze działania

Wytwarzanie czegokolwiek nie może powstać tak ot z niczego, potrzebna więc ENERGIA

Problemy pozyskiwania energii, surowców, procesy wchodzenia na coraz wyższe szczeble technologii a i zatem rozwój cywilizacyjny i społeczny , są podyktowane wzrastaniem świadomości u wszystkich, otwierania się nowe tzw.wymiary wyższe..

To przechodzenie z kolejnych etapów gdzie np.:wszystko odbywa się przy pomocy pracy rąk, potem funkcje wytwarzania zastępują maszyny , w dalszym rezygnujemy z szukania surowców i funkcje materializacji tego co potrzebne do życia , uzyskujemy na drodze wykorzystania częstotliwości cząsteczek..

Rozwój jest podyktowany działaniem rozumnym i przemyślanym , co powoduje że należy zrozumieć co służy temu by on nastąpował, a także co niweluje i tłumi, stwarza zagrożenie, mówi się że rozwój nie następuje, jest np.:stagnacja albo nawet cofanie się...

Przy takim kontekstcie podejścia do rozumowania , należy zatem uwzględnić że rozwój to przede wszystkim działanie pokojowe, szeroko pojęte przez całą społeczność że wojny i zatargi niszczą, jeśli życie człowieka opiera się na wartościach wolności i równości to potrzebne by istniało zgodne współistnienie, świadomość powszechna że wszystko co jest służy także dla wszystkich , inaczej nie jest możliwe by osiągać i spełniać zapotrzebowania ogółu.

Dlatego jest potrzebna transformacja sposobu odnoszenia się i podejścia do wielu kwestii, czym naprawdę jest nasz byt tu i teraz na Ziemi, co oznacza istnienie i tak naprawdę dążenie by człowiek się realizował, spełniał, mógł mówić że osiąga szczęście..

Przyspieszenie tempa życia a w związku z nim także i postęp w wielu dziedzinach daje wyraźnie do zrozumienia , że aby nadążać za tym wszystkim i umieć zgrywać się w procesie uczestniczenia w tym co wciąż następuje do przodu, potrzebne jest OTWIERANIE się, wychodzenie z uprzedzeń, sięganie do potencjału nie tylko tego co wyćwiczone, nabyte, ale korzystanie z doradzwa wnętrza , serca, przełożeń duchowości , w gmatwaninie przeróżnych informacji potrzebna intuicja i selekcja wyluskania tego co właściwe, co służy i buduje, pomaga w rozwoju.

W ogólnym zarysie rozwój to także kierowanie sią domeną miłości, kochanie świata, ludzi, natury, dbałość o to co mnie otacza , przekazywanie uznanych i społecznie akceptowanych wartości następnym pokoleniom i generacjom.By następowała ciągłość przemian na lepiej.

W ten sposób temat ,, dochodzenia ,, do sukcesu i osiąganie szczęścia jest zatem procesem znajomości wiedzy i różnych czynników fizyczno i psychogennych , które wpływają , że ,,coś ,, się osiąga, w życiu ,,udaje,,Łatwo albo z oporami, doświadczane są porażki, odpowiedni potencjał świadomościowy pozwala kroczyć drogą na lepiej, wyżej i dalej..

Co zawiera ta wiedza??

-decydującym w budowaniu progresywnym jest nasz sposób postrzegania , rodzaj myślenia , umiejętności definiowania celu oraz dostrzeganie sensu w tym co robimy..

-należy liczyć się z tym że osiąganie to DŁUGOFALOWE działanie, przemyślane, zaliczanie kolejnych podetapów, Ważna wytrwałość, upór, ,,robienie swojego,,Przemianowanie postawy na silną, zmotywowaną, pewną siebie ..

-do kluczowych należy:konsekwencja, systematyczność, trzymanie się planu, i dostrzeganie tego co dokonane

-życie nie gładzi po czuprynie, ale możemy o wiele szczęśliwiej istnieć , jeśli dokonujemy to czego pragniemy, w czym czujemy się mocni, wykorzystujemy nasz talent, znajdujemy i przeznaczamy czas na rozwój osobisty, pasje i zamiłowania..

-potrafimy budować relacje i więzi propozytywne i rezygnować z toksycznych , niekorzystnych i NIC nie wartościowych..

-nie powinniśmy kierować się ułudną nadzieją, tylko mocnym i silnym przekonaniem co do naszej wartości, wiarą w siebie , w nas powinien drzemać więczny ognik :,,ja chcę,, i ,,ja dokonam,,

Przed propagatorami rozwoju stoi wciąż nowe wyzwanie, uświadamianie o ważności jak należy żyć i postępować, o tym jak możliwe osiąganie sukcesu , szczęścia, wchodzenia na progi wyższe..

Piramida ludzkiego dokonywania , to uparte kroczenie i wspinanie się pod górę jest więc aspektem wciąż aktualnym, bez niego nie jest możliwe ani lot na Marsa, ani zagospodarowanie dna mórz i ocenanów, poznanie tajemnic ludzkiej komórki jak i głębi Kosmosu..

Rozwój to taka ciekawość ludzka , że nie pozwala na pozostanie czegoś jako,,niezidentyfikowane,,


Pozdrawiam
Popularność: 48    Powrót

Komentarze

Nie ustaje Pan w działaniach. Jest motywacja.Pozdrawiam :)
2015-12-05 04:14 Zbigniew Godziński
Panie Zbigniewie , dziękuję za wsparcie i serdecznie pozdrawiam.
2015-12-05 05:48 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom