Ujęcie całościowe

2015-12-10 06:27:37

Josef Lukoschek
Jeśli przypatrzeć się etapom rozwoju , wchodzenia na wyższe szczeble , na pierwszy plan wysuwa się stan świadomości.Jest to podstawowe co wyróżnia, że możemy mówić , ta osoba ma obszerne i bogate spektrum świadomości, ktoś uczynił coś z niskich jej pobudek, przy doświadczeniu uczony, badacz, kierował się świadomością, co może potem nastąpić …

Tak więc nasza świadomość jest tym pierwszym co powoduje że zdajemy sobie sprawę , że myślimy, dokonujemy, wprzęgamy procesy planowania, realizację działania. Potrafimy siebie ,,umiejscowić,,zarówno w czasie i w przestrzeni, wiemy kim jesteśmy , gdzie i dokąd zmierzamy..

Rozwój w sensie przyszłościowym to doskonalenie pewnych prawideł, parametrów.Wszystko co ma dogmat wstępowania na wyżej , wiąże się z podwyższaniem stanu świadomości.I tak jest to ułożone, człowiek może myśleć o zgłębieniu tajemnic jak zbudowana jego komórka , jak i potrafi sięgnąć obiektywem teleskopu, w czeluści i odchłanie Wszechświata..

Czym są obecne zjawiska i procesy zachodzące globalnie , także mające związek z tym co poza..??

Jest to wchodzenie w inny obszar, przypieszenie cywilizacyjne, mnogość informacji, natłok wszystkiego powoduje , że aby to umiejętnie ,,ogarniać,,potrzebne rozszerzenie pola i horyzontu naszego rozumowania, nie wystarczy tylko kierowanie się wiedzą , talentem, czysto właściwościami umysłu i kondycji fizycznej ciała.Potrzebne coś więcej:intuicja, zdolność rozróżniania, otwarcie się sercem , duchem,tym co wewnątrz każdego z nas., na zewnątrz..

Piszę to , bo przez dziesiątki lat świat kroczył drogą konfrontacji, wykazywania doskonałości systemów społecznych i gmatwał się w ideach.Obecnie jest już inaczej, to co pierwsze to, że poprzez rozwój telekomunikacji, internetu , globalizacji , wszystko się miesza:kultury, rasy, religie, trendy, przekonania i tradycje.Jest to proces równoważenia, słowo ważne, bo chodzi przy zetknięciu się z wartościami :wolności i równości o wejście w wymiar czwarty, pojmowanie na szerzej, wyżej i dalej...

Czy to następuje??

Tak, świadczą o tym odradzanie się ku rozumowaniu i podejściu do życia na czysto, formowanie swego istnienia w zgodzie z naturą, wzrost duchowości i nauk serca, mówi się o podnoszeniu wibracji i częstotliwości, to wszystko nie dzieje się bezwiednie i samo, wiodący prym wiedzy, dziedzin które jeszcze 10 lat temu były abstrakcyjnie i ,,nie z tego świata,,.Przetasowania informacji powodują konieczność selekcji, stary porządek odchodzi, wstępuje nowy, jasno i konkretnie powiedziawszy:NOWA ERA..

Perspektywy i zagrożenia XXI wieku

Dodatnim i pozytywnym jest rozwój poznawczy człowieka i to w każdej dziedzinie, tak jak pisałem:wzrost i rola świadomośći, potrzeba rozwijania siebie i w związku z tym nauka o budowaniu dobrej przyszłości, osiągania sukcesu i wartości szczęścia, samorealizowanie w społeczeństwie..

Otwieranie się na świat, problemy, dostrzeganie kontekstu życia nie tylko przez pryzmat jednostki ale całościowo i globalnie, że to dla wszystkich , wspólne dobro, surowce, potencjał pokojowego współistnienia , wykorzystanie zdobyczy nauki , technologii i patrzenia na rozwijanie dalej i wyżej..

Zagrożeniem jest niezrozumienie perspektywy czasu jaki obecnie i nie dostrzeganie możliwości co dają człowiekowi pozytywne wartości, zaślepienie w kierunku własnego ego, dążenie do władzy i to za wszelką cenę i po trupach, chore pojmowanie przywództwa w świecie, agresja i terroryzm niskiego pułapu rozumowania ideologicznego.Zaprzeczanie prawdzie, blokowanie postępu, chciwość gromadzenia materialnie...

Są to wszystko znaki i przełożenia naszego czasu , obecnie ,i w tym rola i kierowanie się świadomością co do dalszego stanowi ważność, jak człowiek pokieruje..

Pozdrawiam
Popularność: 40    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom