Połączenie

2015-12-18 04:51:51

Josef Lukoschek
,,Połączenie sił to początek , pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces,, Henry Ford

Co zawiera w sobie to zdanie, tak mnie zaciekawiło , że postanowiłem napisać??

W codzienności dnia, gonitwie, kreowaniem dobrego samopoczucia w czterech ścianach, wielu rzeczy nie dostrzegamy .Kiełkowanie myśli, czegokolwiek rozpoczyna się bowiem, gdy zastanowimy się głębiej, znajdziemy czas na refleksję i bardziej uważnie przyjrzymy się temu co napisane.

Stylizowanie na singla, jednostkę chłodną i wyrafinowaną, nie w pełni odpowiada temu jak jest w rzeczywistości .Człowiek nadal będzie i jest związany trybem społeczności(jak rodzina).Tak było i dawno temu , tak jest i obecnie , tak też będzie w społeczeństwach wysoko uświadomionych , o których to piszę w mych artykułach...

Stąd też nie jest przypadkiem zrozumienie wspólnoty plemniennej, szereg przemian w ciągu tysiącleci, gdzie co prawda jeden panował nad drugim , ale jeden bez drugiego także nic nie wywojował...Takie prawo, wspólności , szala minusów i zysków.

Zatem przedstawione w cytacie, nie jest przypadkowe i w sobie jakoś nierealne..to naturalna PRAWDA... Co daje bowiem przełożenie połączenia??

Dużo , jeśli praktycznie nie rozwiązanie optymalne przetrwania.Bo przecież o to chodzi, istnienie to rozwój a rozwój możliwy jeśli się przetrwa..Koło zamknięte rozumowania , przy którym niektóre struktury mimo że okrzyknięte za idealne...wcale takimi nie są...

Jak dziś wygląda takie połączenie i czy możemy także myśleć w kategoriach że połączenie powoduje zrównoważenie (no upieram się że tak na początku jest)a potem tak jak napisane??

Jeśli rozumujemy w kategorii rodziny to połączenie powoduje wydanie potomstwa, czyli rozwój następnej generacji i to nowej , młodej, co zapewnia ciągłość przekazywania , dziedziczenia, nie zanikania wartości duchowych i materialnych..przez to rozwój....

W kategorii grupy, kolektywu, połączenie powoduje prawo powstawania synergii, czyli wzrost efektywny docelowego zamierzenia wspólnego, gdzie w normalnych warunkach , samemu niezbyt jest to możliwe do osiągnięcia, potrzeba czasem pomocy jeden drugiemu, wsparcia, w grupie siła i moc są skuteczniejsze, potrafią lepiej sobie radzić z przeciwnościami, bronić się i atakować...wiele zwierząt stosuje taką taktykę : polowania(zapewnienie bytu podstawowego) i przetrwania..

W kategorii społeczeństw wysoko uświadomionych , naczelną zasadą(oprócz wolności i równości) jest prawo postrzegania wspólnego potencjału (planety, galaktyki)w celu zapewnienia rozwoju i postępu WSZYSTKIM, z uwzględnieniem produkowania wg potrzeb, czyli nie gospodarki rabunkowej.Tylko przestrzegającej świadomie zasady współżycia ze środowiskiem i naturą, szanowanie dóbr i surowców.I tutaj to połączenie ma za zadanie stworzenie zintegrowanego systemu informacji i takie procesy które zapewnią stabilność rozwojową , także wytworzą opcję pracy jako działanie kontrolujące..Aby poświęcić więcej czasu i uwagi,,,na osiąganie wyższego poziomu cywilizacyjnego.

Tak należy rozumieć połączenie, skomasowanie sił, umysłów, energii, mocy..Połączenie jako działanie propozytywne i pokojowe, drogą wojen jest tylko grabienie i wyniszczanie , potem konieczność odbudowy..

Przy rozumowaniu połączenia jako tego naczelnego na drodze do RAZEM , czyli osiąganie postępu, energia tworzenia jest tylko w początkowej fazie przeciwstawna, bowiem na drodze wymiany poglądów, myśli i pomysłów, zrównoważy się szybciej.I o to chodzi, szybciej będą przeskakiwane bariery natury mentalnej.Wojny i zaborczość to działanie niekonstruktrywne, nie z duchem czasu i epoki(stary porządek).

W obecnej chwili są już zjawiska prognozujące że to idzie w tym kierunku przemian na dobre, stworzenie internetu i sieci przekazu informatycznego ułatwia połączenie wysiłków na rzecz zrównoważenia wartości,pojednania ludzi, bez względu na przekonania, kolor skóry i wpływy środowiska , skąd się ktokolwiek wywodzi...

To mądre co w tym przesłaniu się kryje...

Pozdrawiam
Popularność: 48    Powrót

Komentarze

Łączymy zatem siły. Pozdrawiam.
2015-12-18 18:50 Zbigniew Godziński
Dziękuję i także pozdrawiam.
2015-12-18 19:33 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom