Wartości wzmacniające

2015-12-27 06:02:23

Josef Lukoschek
Zainteresowanie problematyką rozwoju sprawiło , że baczniej zacząłem się przypatrywać temu zagadnieniu, jak to jest że osiąga się zamierzone, albo że w czasie budujesz potencjał.

Owszem wcześniej było mi wiadome , że pewne zależności leżą u podstaw osiągania, słyszało się to w rozmowach z osobami które przeszły przez życie,powtarzało się słowo praca, zaangażowanie, uporczywość realizacyjna.

Jakie więc cechy wyróżniają w tym arsenale wszelkiego, stają się nierozłączne w tym że następuje proces rozwoju??

Jedną z najważniejszych jest domena wytrwałości.Wszystko możesz mieć:i środki, i czas, możliwości.Jeśli jednak nie masz wytrwałości w budowaniu, to na nic to wszystko . Będzie albo nie zaczęte,ponieważ nawet nie zrobiłeś kroku w kierunku przedstawienia wizji, nie napisałeś planu działania, nie wiesz co tak na dobrą sprawę chcesz osiągać , choć podłoże ku temu masz..

Albo przerwiesz w połowie drogi to co rozpocząłeś, zniechęcisz się i niepowodzeniami i przeszkodami, nie będziesz miał tej mocy WYTRWANIA, bo sądziłeś , że to pójdzie szybko i gładko..rok i odpoczynek, dalej samo się potoczy, przecież piszą , że na początku jest ciężko , no a potem to już samo się rozwija..

Tak piszą, tylko że prawda o osiąganiu jest całkowicie inna. Sukces jest taką domeną że wymaga ciągłej walki, nieustanności w tym co czynisz.Składa się ze splotu różnorakich zależności , bywa że wykorzystujesz 100%-wo swą szansę, bywa że 10 lat i nic..a w 11-tym, jesteś na czołówkach gazet, dostajesz propozycje współpracy.

Tak więc wytrwałość nie ma przełożenia , że to określony czas i już coś będzie, wytrwałość to silny upór, upór który przełamuje największe bariery, pęka wszystko i ustępuje , kłody pod nogami pojawiają się coraz rzadziej, cel jest wykrystalizowany .wiesz dokąd idziesz i to przeświadczenie , wiara w siebie , w swe możliwości , dokonuje CUDA.Dzięki wytrwałości wznosisz się ponad, wyróżniasz, możesz śmiało powiedzieć że okiełzałeś to co niemożliwe, to co czytałeś i były o tym wielkie epopeje.

No a teraz to jest po prostu TWOJE, drogą wytrwałości zwyciężasz..

Mało tego, na początku i to dosłownie , nie miałeś NIC...

Wytrwałość jest potęgą i mocą, świadomie i konsekwentnie prowadzona sprawia , że osiągasz SZCZYT.

Pozdrawiam
Popularność: 44    Powrót

Komentarze

Jak zwykle dobrze pociągnięty temat. To już blisko półtora roku działalności Pana publicystycznej w szerzeniu wiedzy o potrzebie rozwoju. Ale także racjonalnie o zagrożeniach i krytycznie. Warto o tym mówić. Wkraczamy w nową epokę, nowych wyzwań. Są one nieuniknione a proces rozwoju także, aby za nimi nadążyć. Potrzeba stałego i permanentnego rozwoju, bez zbędnych zrywów. To właśnie Pan tutaj publikuje, kontynuując zaczęte dzieło. Do końca tego roku warto zamknąć pewne tematy, aby od 2016 już działać. Pozdrawiam
2015-12-27 21:39 Zbigniew Godziński
Panie Zbigniewie dziękuję za tak gruntowną analizę i o pozytywnym odniesieniu.To wszystko prawda, wkraczamy w Nową Erę, nasuwają się spostrzeżenia co do formułowania rozwoju przyszłościowego, dotyczy ono funkcjonowania jednostki jak i całej społeczności.Pytanie jak wybrać by doskonalić to co już rozpocząte?,Czy iść drogą konfrontacji czy współpracy?, jak kształtować wzorce postępowania i postaw?,jak budować wysokozorganizowane, by postęp cywilizacyjny był dostępny dla wszystkich , wartości wolności i równości spełniały sią pełniej i realnie.Jeszcze raz dziękuję za dowartościowanie, dla Pana także powodzenia , no i działamy dalej..Pozdrawiam serdecznie.
2015-12-28 06:39 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom