Wizerunek

2016-01-03 09:11:25

Josef Lukoschek
Formowanie wizerunku jest istotnym elementem współczesnego życia a wiąże się z cyklem rozwojowym .Jeśli postęp prze do przodu , automatycznie muszą podążać i inne sprawy, choćby nawet i z samej konkurencyjności, czyli dostrzegania co lepsze a co przeciętne, co ma dobrą jakość a co jest tylko gmatwaniną pięknych słówek. Kupujesz produkt a potem go wyrzucasz, nie spełnia Twych oczekiwań, automatycznie też wizerunek firmy, nawet osoby prywatnej czyli w ogólnym Sprzedawcy jest miażdżąco negowany..no bo po co komu to co złe i nieprzydatne....

W wizerunku człowieka takim jak go obecnie medialnie się przedstawia , na czoło wysuwają się filary poznawcze dla drugiej osoby , do tego należą miejsca internetowe jak:portale społecznościowe, blogi, kanały przeglądadek , fora tematyczne..

Naturalnie należą też miejsca publiczne jak :organizowanie eventów, spotkań, szersze prezentacje , cała gama styczności twarzą w twarz , imprezy różnego rodzaju i wydarzenia o sensie masowym.

W celu poprawienia informacji o naszej osobie używamy: informacji graficznych, nagrań wideo, pisania artykułów, stosujemy cytaty, treści motywacyjne, wizytówki, robimy wszystko by wieść o nas docierała możliwie przestrzennie , szeroko no i ..

No właśnie i co dalej???

Jaki jest cel i sens takich poczynań??

Jest to niezmiernie ciekawe , ponieważ tutaj stykają się także inne przedziały , trzeba rozgraniczyć pomiędzy dobrym wizerunkiem , czyli pozytywnymi wartościami jaki ów w sobie niesie a odróżnić od tego co tak nazwane jest popularnością...

I tutaj dostrzegam pewne sprawy , które wręcz przybierają obrót masowy , nawet globalny.

Tak się złożyło że tematykę którą poruszam rozszerzam, poniekąd wkraczam poza ustalone obręby dociekań. I co zauważam??

Otóż jest wszystko na pierwszy rzut oka piękne i ładne..masa programów, a jakże, dla każdego coś miłego, do wyboru i koloru...ale czy tak naprawdę to nas zadawala??taki obraz wizerunkowy??

Ja z osobistego doświadczenia szukam czegoś więcej, więc uciekam od tych popularności, bo to że coś ma większą siłę przebicia , nie oznacza wcale że jest lepsze i mądrzejsze..

Składa się tak że wkraczasz w inne progi, nie , nie są one zakazane, ani ciemne, mroczne, społecznie kontrowersyjne..Po prostu są mniej popularne..nie każdy na to ,,leci,,tak bym to określił..

Najbardziej dziwne w tym wszystkim jest to, że słuchając i oglądając, kompletnie tych ludzi nie znasz.. nawet nie masz świadomości że takie umysły istnieją..mądre..bo przecież o to chodzi, o kierowanie się poznawaniem na więcej..

No i tak wygląda obraz budowania wizerunku, klepidło, różnie to nazywają :standard rozprzestrzeniania rozwojowego,budowanie image, nazwiska, logo..

To są tylko styki połączeniowe że coś się wyłania na więcej …

A tak naprawdę, co jest ważne w wizerunku, tak prosto??

Z mego punktu widzenia obraz tego co robisz i dokonujesz, co mogę powiedzieć o jednym zdjęciu kształtnej niewiasty i nic więcej ??Tylko to że jest kształtna, ponieważ takie informacje są mi mocą zmysłu zwroku dostrzegalne.

Więc to naprawdę istotne:mieć swój ,,program założeniowy , co chcę ludziom przekazywać , sobą reprezentować, jakie wartości wykreślam, chcę tylko nabić ilościówkę czy też chcę czegoś więcej, ambitniej, jakościowo mocniej...

I to właśnie jest w tym budowaniu wizerunku, potem się mówi :ta osoba reprezentuje jakiś poziom, odznacza się od przeciętności, wcale też nie musi być aż zanadto popularna..wystarczy że powala na kolana czym innym... poniekąd takie jednostki są naprawdę godnym by się im przyjrzeć bliżej , wciąż przecież szukamy wzorców, ideałów....

Pozdrawiam
Popularność: 58    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom