Wzmacniacze rozwoju

2016-01-06 09:01:40

Josef Lukoschek
Jeśli się przyjrzeć z perspektywy czasu co do osiągania , wytwarzania potencjału i w trybie późniejszym wysokiego pułapu to można wyróżnić dosyć ważne człony.

Pierwszym i kluczowym jest poziom naszej świadomości, wszystko to co ogarniamy umysłem , zmysłami , przedział informacji o nas, utrwalone i nabyte doświadczenie, świadomość kim jesteśmy, co reprezentujemy , jakie mamy w sobie talenty..

Drugim człon spojrzenia na świat, odnoszenia się do wartości, podejścia do spraw, sytuacji , przedział fizyczno-psychogenno -duchowy, nasz charakter, osobowość , aura i urok naszej osoby..

W trzecim tryb napędowy połączony trybem postępującego czasu , są to możliwości indywidualne każdego z nas:

-w sferze umysłu :marzenia, tworzenie wizji,snucie planów, definiowanie celów, ustalanie kierunków i priorytetów..

-w sferze duchowej:motywacja , wiara, wola, odczuwanie, rozróżnianie np:dobro, zło..

-w sferze od pomysłu do realizacji:działanie, urealnianie, tworzenie rzeczywistego mocą myśli..

Wszystko co w sferze umysłu i duchowego, może być czymś ulotnym , natomiast to co za sprawą działania jest materializowaniem wymyślonego, z naszej wyobraźni, z wizualizacji..

Jest kilka watości które wyznaczają i dają ton mocy , że wytworzone JEST, dotykasz to, istnieje po dokonaniu rzeczywiście:

-wytrwałość, jest to upór, ciągłe dążenie do wykonania określonych czynności , sprecyzowane np.planem działania, codziennymi zadaniami, wykonywanie obowiązków przewidzianych ustaleniami umowy...dążność poznawcza w pasji, zamiłowaniu, poznawaniu wiedzy...

-systematyczność, jest to ćwiczenie pewnego zakresu czynności, najczęściej codzienne, kontrola bieżąca, podłączami są np.:pilność, punktualność, ,,odhaczanie ,,po kolei od najważniejszego.

-konsekwencja:trzymanie się założeń, nie uleganie np.wpływowi zewnętrznego (nie uleganie opinii innych, hejtowi)bycie sobą, wykonastwo A-Z, ,,robienie swojego,, mocne żelazne postanowienia.

Te trzy wartości są wiodące, można jeszcze dołożyć wzorem parametrów rozwojowych inne np.koncentracja, pewność siebie, kreatywność, budowanie wysokiej samooceny , samokontrola i samodyscyplina..

Ale wytrwałość, systematyczność i konsekwencja dają obraz i przedział tego zwyciężania.I zwyciężanie to nie polega na tym że są jakieś mety, spadają na głowę wieńce laurowe, nagle jesteś na pierwszych stronach gazet...zwyciężanie trybem tych trzech wartości to poczucie satysfakcji wewnętrzej, że coś się udało , wyszło. Do tej pory bowiem albo patrzyłeś jak komuś przypadło, albo o kimś pozytywne czytałeś .No a teraz proszę, stało się Twoim udziałem , JEST TWOJE...

To nagroda, zysk, opłaciło się, choć przecież wiesz...łatwo nie było....Pozdrawiam
Popularność: 51    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom