Otwieranie

2016-01-08 09:15:05

Josef Lukoschek
Od pewnego czasu zaczyna się jakby coś ,,dziać,,Nie byłoby w tym nic dziwnego , bo przecież zajmuję się paroma dziedzinami i tak jak mogę pogłębiam informacje.

Jednak jak tak baczniej się przyjrzeć to jest w tym tak jak w słowach które teraz przedstawię:

,,jeśli Ty otwierasz się na świat...to świat otwiera się na Ciebie...,,

Zaczerpnąłem to od Dobrej Znajomej ,,po fachu,, no a teraz rozłożę to na czynniki pierwsze..

Czym jest takie otwieranie??

W sensie naszego pojmowania , otwieranie to kojarzy się z np.otwieraniem okna..trzeba pomieszczenie przewietrzyć, aby wpłynąła rzeźwość, nowe zapasy tlenu, aby ożywić atmosferę, można było swobodniej myśleć, oddychać , także zobaczyć co jest na zewnątrz:pogoda, jak ludzie chodzą ubrani itd..

W sensie otwierania się jednostki , osoby , jest to naturalnie przemianowanie alegoryczne i przenośni, ma wymiar symbolu który wyraża że :

-otwieramy się do bliskiej nam osoby, mówimy o naszych troskach , problemach, jest to definiowanie wyrażania w sposób szczery, prawdomówny i tutaj nie kierujemy się jakimiś względami zysku...jest to przekaz autentyczny,bezinteresowny, ktoś odczuwa że my się przed nim otwieramy, w ten sposób następuje złańczanie relacji ,,pojednania,,jakiegoś takiego połączenia w tym co przedstawiamy..zyskujemy tą drogą zrozumienie obopólne, sympatię, wiele pozytywnego i budującego więź na dalej..w tym także serdecznego , miłego i wiążącego uczucia wyższe..

W sensie dzialania wśródludzkiego i także w internecie jest także istotna cecha na otwieranie się do propozycji, ofert , próbowania nowych możliwości i szans ..w przełożeniu dalszym nie chodzi o jakieś znamiona ,,wykorzystania,,strat , naiwnego wpadania w coś niekorzystnego i pogrążającego , bowiem kiedy takie sytuacje następują , że tak najogóniej mówiąc wtapiamy??

-jak kompletnie nie mamy o czymś pojęcia i mimo to bez znajomości wiedzy i działania danego systemu robimy coś na oślep , bo sądzimy że to się uda i to że to zwyczajnie idzie ,,gładko,,np.odnoszenie sukcesu, zarabianie, zdobywanie kontaktów..

-jak poznajemy coś ,,nowe,,i nie przykładamy się do tego , to automatycznie po czasie , jeśli nie weryfikujemy własnego postępowania to osądzamy że to złe, niekorzystne,,nie wypaliło,,..to że czasem nie dla nas i nie jesteśmy do tego stworzeni..to już nie wyjaśniamy ze sobą...a przecież trzeba sobie powiedzieć że pewne parametry muszą być zachowane:,,bez pracy nie ma kołaczy,,to jasne..

-jednym z istotnych mankamentów ludzkiego postępowania jest to że sceptyczność przeważa od zdrowego czasem rozsądku i nigdy tak naprawdę ,, nie próbujemy,,coś, z prawdziwego zdarzenia..zwłaszcza to ,,obce,,nie wiem, biznes alternatywny, program partnerski, forum tematyczne.Nie próbujemy bo większość żyje ,, normalnym ,,rytmem, i to jest wszystko jak grochem o ścianę , jeśli chodzi o takie dosyć sprawne ,,zauważenie,,że jest coś innego , nie tylko że to rodzaj pomocy ale i także możliwość poznawcza..

Otwieranie się to coś wyższego, żyje się trybem zduszonym w sobie,stereoptypem pojmowania i odnoszenia się .Jeśli spojrzę w tył do przedziału początkowego , to jeśli bym miał to hamować ze względu że będę uważany za naiwnego, niemądrego życiowo, patrzył że otwieranie ,,przeszkadza,, nie wygląda najlepiej jak zajmuję się takimi sprawami i rozwojem , to po prostu nie osiągnąłbym NIC...

Dalej by było to co kilka lat temu...

Dlatego uważam że otwieranie się jest i ma sens i znamię pozytywności..Lepsze jest od kiszenia po wsze czasy wszystkiego w sobie, skąd ktoś ma wiedzieć kto Ty jesteś i co potrafisz??

A więc trzeba wyjść z tej skorupy , nawet ślimak wychodzi...

Jak by tak spojrzał na tą spiralę i formę muszli, na rozwój że się rozprzestrzenia i postęp , świat który rozszerza, przecież to widać na Mlecznej Drodze i w teleskopach ...to jest to wszystko procesem dosyć naturalnym..

Otwiera się wszystko jak chcesz coś poznawać , a jak robisz to ukierunkowanie i selektywnie..to spełniasz swe marzenia, to możesz czerpać do woli...

Pozdrawiam
Popularność: 50    Powrót

Komentarze

Uwielbiam byc Twoją kolezanką po fachu Josef - zaszczyt to dla mnie :) wspaniale.Pozdrawiam
2016-01-08 10:37 ~Asia
Dziękuję ślicznie, przede wszystkim za akceptację, bo tak naprawdę to Twoje artykuły Joanno, są REWELACYJNE, no i stąd inspiracja na więcej .Pozdrawiam
2016-01-08 13:27 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom