Rozszerzanie możliwości

2016-01-11 08:32:07

Josef Lukoschek
Potocznie często dopływają do nas informacje o tym jak inni odnoszą sukcesy, wybijają się ponad przeciętność , odznaczają osiągnięciami …

Jaki jest ogólny mechanizm powstawania takiego wzrostu wyników i odnoszenia bardzo pozytywnego ??

Jest to mechanizm zafunkcjonowania paru ważnych rzeczy:

-zainteresowania się danym tematem i dziedziną życia

-ukierunkowane zdobywanie informacji, selekcja danych

-autentyczna wola uczestniczenia w procesie działania

Rozszerzanie własnego kręgu możliwości polega zatem na zdobyciu wysokiej jakości wiedzy, umiejętności wdrażania jej w proces wytwarzania potencjału, w przedziale dalszym zysków i odnoszenia sukcesu na realnie i zgodne z rzeczywistością.

Proces rozwojowy jest aspektem postrzegania własną świadomością jakie przedziały w moim trybie działania funkcjonują poprawnie i tu dostrzegam że to wzrasta na plus, przynosi mi efekty, jest moim ,,napędem,,i czuję się w tym dobrze, bo to mnie rozwija.

Rozszerzanie następuje drogą inicjacji początkowej , często próby, należy wiele ,,sprawdzać,, czy mi to pasuje, czy jest dla mnie dobre, umiem pogodzić z dotychczasowym jak zabezpieczanie bytu , powinności wobec rodziny...

Jakie zyski??

-znalezienie nowego kręgu poznawczego w moim życiu i przez nowy ,,motywator,,dostrzeganie sensu pasji, zamiłowania..

-ukierunkowanie na tematyczność wiedzy i budowanie sieci

-odwrócenie uwagi od rzeczy mało efetywnych i budowanie dobrych , pozytywnych nawyków

-transformacja poznawcza w zakresie przemianowania na inny tok myślenia i rozumowania

-wzmocnienie wartości osobowych, wyjście na światło dzienne talentu jaki posiadasz..

-otwieranie się świata do Ciebie..

Rozszerzanie możliwości pozwala na odblokowanie własnej,,strefy komfortu,,przyczynia się do spojrzenia na świat i ludzi z innego pola widzenia i pod innym kątem..wchodzisz w wyższy przedział istnienia..

Pozdrawiam
Popularność: 54    Powrót

Komentarze

Skupiam się jedynie na wybranych tematach, bo Pan porusza ich wiele. Jak rozszerzyć możliwości? Trzeba otworzyć się na zasoby, ale dobre jakościowo. Bo my mamy mnóstwo możliwości z racji funkcjonowania w globalnej i ponad fizycznej( wirtualnej także) rzeczywistości. Wyzwaniem pozostaje selekcja. Bo to, że jest wiele możliwości nie jest dziś często atutem a problem, stwarzającym wyzwanie przy podjęciu decyzji. Dobrze, że Pan podejmuje takie tematy. Chwila refleksji czasem wskazana. Aby kierunek odpowiedni obrać, przy dużej dynamice działań. Pozdrawiam.
2016-01-12 12:59 Zbigniew Godziński
Selekcjonowanie to umięjętność wyodrębniania i tutaj połączone to jest z naszym postrzeganiem danego przedziału, to znaczy trzeba wiedzieć co zostawiać jako ,,właściwe,,Zostawiamy więc dla wzmagania budowy potencjału rzeczy i wartości korzystne rozwojowo, rozszerzające zakres poznawalności.Próbujemy także ,,przeniknąć,,poprzez materię tych zagadnień samemu na głębiej..i to ,,otwiera,,nowy horyzont.Panie Zbigniewie , dziękuję i pozdrawiam.
2016-01-13 10:53 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom