Procesy rozwojowe

2016-01-13 11:12:44

Josef Lukoschek
Procesy rozwojowe dotyczące działania człowieka i związane z tym wchodzenie w tryby tzw.rozwoju cywilizacyjnego są niezmiernie ciekawe z punktu widzenia czasu jaki człowiekowi dany do dyspozycji..

W zasadzie wszystko co pojmujemy i jak dostrzegamy pamięcią wstecz, rozpoczyna się od w zasadzie kołyski, punktu , gdzie po naszym urodzeniu następuje bezpośrednie zetknięcie ze światem zewnętrznym..

Od tego momentu wpływają na nas bodźce otoczenia, uformowani jesteśmy w pewien specyficzny pejzaż rzeczywistości , dotyczy to pierwszych spojrzeń na otoczenie , bliskich , rozpoznawanie twarzy, przedmiotów, to wszystko wzmaga powoli zainteresowanie i ciekawość,malutkie dziecko próbuje chwytać zabawki, wzorować swoje postępowanie zgodnie z przekazem osób opiekujących się nim .

Stopniowo następują nowe procesy poznawania świata i dotyczą one przemieszczania i funkcjonowania w danym środowisku, na początku małe, potem coraz większe..a więc przedszkole, szkoła, studia...praca..

To wszystko trwa x lat i na tym etapie dochodzone jest do tzw.dorosłości, dojrzałości, obejmuje ona aspekty wprogramowania wiedzy, umiejętności samodzielnego radzenia sobie tak na co dzień, kontakty z wartościami i ćwiczenie ich by te przynosiły pozytywne odbicie efektów w życiu..

Dalszy etap to przedział ciągłego działania , gdzie realizowane są podstawowe potrzeby bytu , przy wzroście i postrzeganiu swej przyszłości na bardziej rozwojowo, wykształcanie tzw.zabezpieczenia, rozwijanie dziedzin umysłowo-duchowych, generowanie pokoleń, zapis i przekaz dokonań dla utrwalenia postępu i w tym wymiarze ciągłość procesu rozwojowego na cywilizowanie wyższy..

Oczywiście jest to proces który można reasumować jako działanie człowieka na przestrzeni tysięcy lat, czyli x pokoleń które wciąż napędzały ten tryb na więcej , do przodu i materializowały aż do chwili współczesnej..

Misją ludzi zajmujących się tematyką rozwoju jest uświadamianie społeczne o konieczności poznania prawideł , dlaczego tak to przebiega, dlaczego najpierw potrzebna wiedza, potem dopiero wdrażanie, co powoduje powstawanie tego rytmu że dochodzi się do osiągnięć , także na podstawie obserwacji , analiz , doświadczeń, często popartych własnymi wnioskami:usystematyzowanie całości i zobrazowanie mechanizmu dokonywania.

W sensie ogólnym więc jest to dążność do tworzenia praktycznie wieloprzestrzennie, więc na dalej , wyżej i szerzej, w tym dominuje tryb kroczącego czasu, większość dokonuje się za pośrednictwem wpływu myślenia, wizji, wyobraźni, podnoszenie stanu świadomości pozwala kreować pomysły o wyższym stopniu doskonałości , tzn.podwyższające standarty dotychczasowe..przez to postęp..

Realizowanie to droga przeistaczania w rzeczywistość , nasze pomysły pragną , chcą się wyzwolić. Niewidzialne, ukryte w gąszczu myśli, w widzialne i materialne, DOTYKALNE..służące nam docześnie,potrzebne do życia i usprawniające nasze funkcjonowanie.

Pozdrawiam
Popularność: 57    Powrót

Komentarze

Jak zwykle dobra forma. Jest Pan nie do zajechania. Pozdrawiam
2016-01-13 11:32 Zbigniew Godziński
Panie Zbigniewie dziękuję ślicznie i pozdrawiam.
2016-01-13 16:18 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom