Podstawy formowania rozwojowego

2016-01-16 09:08:36

Josef Lukoschek

Rozwój rozumowany jest jako działanie o znanionach trybu postępującego w przód , gdzie w przypadku człowieka, materializowanie(wytwarzanie dóbr, produkowanie towarów konsumpcji) odbiega się w czasie, podyktowane jest ziemskimi prawami życia i stanu fizycznego , do tego dołączone są inne aspekty współuczestniczące a są nimi: stan i poziom naszej świadomości, rodzaj myślenia i postrzegania , przedziały duchowe, osobowość i charakter..

Wszystko to jest ujęte w obszarze tzw. życia człowieka, w przypadku obecnego czasu mamy do czynienia z wykorzystaniem surówców i ich przetwarzaniem,zastosowaniem technologii i wprzęgnięciem maszyn , komputerów i robotów..

Nie mniej praca i działanie codzienne są podstawą określania tego naszego bytu doczesnego, wszystkie pomysły i wizje, myślowe zamierzenia, marzenia , plany na papierze, służą do przekształcania energii umysłu i ducha, wolnej woli, w formułowanie rzeczywistości takiej jaką chcemy i pragniemy.Realizując określony plan i zamierzenie, wytwarzamy to co rzeczywiste, to wszystko możemy dotknąć, używać, to nam służy i podnosi nasz poziom życia, nastąpuje proces rozwojowy , wzbogacanie w zyski, zabezpieczanie na starość, przekaz wartości dzieciom i następnym generacjom.. w ten sposób rozwój cywilizacyjny i społeczeństw humanoidalnych..

Jak postrzegam podstawowe w formowaniu procesu rozwojowego??

-baza wiedzy i dorastania w dojrzałość, zapoznawanie się z aspektami życia, stopniowe wdrażanie podzespołu wartości w proces nabierania potencjału, doświadczenia , wytworzenie przedziału pewności bytowej i egzystencjalnej(niezależności finansowej), rozwój na przestrzenniej w każdym wymiarze i związany z dostrzeganiem pozytywności myślenia, wykorzystania umiejętności, talentu.

-inwestowanie w przedział inteligencji finansowej, podstawy zrozumienia przedziałów ekonomii, zarządzania pieniądzem..

-wypośrodkowanie (zrównoważenie) podejścia do życia, odnoszenia się do sytuacji i problemów, inteligencja emocjonalna i normy kształtujące przedział funkcjonowania w społeczeństwie , środowisku...

-przedział rozwojowy wnętrza, wzbogacanie domeny duchowości i stanów odczuwania, serca..

Pomoce:

-definiowanie celu i kierunku,wyznaczanie priorytetu
-selekcja informacji i budowanie sieci, relacji
-praca nad postawą
-gospodarka czasem
-rozwijanie cech proaktywnych, przedsiębiorczych,przywódczych
-budowanie marki i atrakcyjności

Rozwój jest procesem złożonym, należy uwzględniać przedział dyspozycyjny fazy początkowej.W trakcie trwania istotnym jest dostrzeganie czy następuje progresja wyników.Rozwój jest postrzeganiem długofalowym i długoczasowym, ukoronowaniem jest całokształt dokonany na przestrzeni wielu lat, pozostawianie po sobie szczytnych i wzniosłych wartości..Pozdrawiam
Popularność: 52    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom