Osiąganie

2016-01-19 07:40:35

Josef Lukoschek

Tematyka osiągania w życiu człowieka zaprzątała umysły wielu uczonych, badaczy, socjologów i psychologów. Powstawały różne teorie, skąd inąd czasem nawet sprzeczne a w sensie ostatecznym nie do końca rozwikłane.Odkryciem praw jak jest naprawdę, co leży u przyczyn że jeden człowiek osiąga bardzo wiele w swoim życiu, drugi natomiast skąpo i mizernie jest także i w dzisiejszych czasach nie lada wyzwaniem...

Zdawać by się bowiem mogło , że jest to droga prosta, wszak mamy ,,rozpracowane,,szerokie gałęzie wiedzy.Weźmiemy do ręki książki tematyczne albo wdrążymy się w wiedzę w internecie..

Poznamy dla przykładu Psychologię osiągnięć Briana Tracy, bądź zajmiemy się rozpatrywaniem hierarchii potrzeb w modelu Abrahama Masłowa...

Jednakże dalej i do końca , nie wszystko to takie jest pewne, nadal pozostaną luki, przypuszczenia i znaki zapytania..??

Jak więc wygląda temat osiągania widziany moimi oczami, jak postrzegam owe dochodzenie i uwieńczanie etapu ludzkiego rozwijania??

Z wiedzy jaką ,,skubnąłem,,i także przedziału doświadczenia związanego z czasem jaki w mym życiu upłynął, określiłbym to tak:

-Sprawa osiągania celu, sukcesu w życiu człowieka jest pochodną wielu składowych , one pomiędzy sobą ,,rywalizują,,.Mocą świadomości ustanawiamy rzeczy lub stany dokonywania , które są dla nas priorytetowe, bądź też nie..

-Baza osiągania to w pierwszej kolejności baza wiedzy, ta z kolei powinna być podparta umiejętnościami i doświadczeniem, praktyką wdrażania , rozwijaniem talentu i zdolnością materializowania efektywnego..

-W rozumieniu ziemskim ustanowione są prawa fizyczne i istnienia, te przekładają się że do najważniejszych w osiąganiu należą podstawy zabezpieczania , tu wyróżniamy : potrzeby fizjologiczne, bezpieczeństwa, rozwój uczuć wyższego rzędu, pragnienie bycia docenianym i szanowanym, chęć samorealizacyjną, spełniania misji i siebie..

-Przełożenie wszelakiego dokonywania ma metodykę postępu czasowego i związane jest z długotrwałością i długoterminowością..

-Interpretacje tzw,,szybkich dochodzeń,,,,szybka kasa,,,,szybkie metody zarabiania,,są kompletnie wyssane z palca..albo wiążą się z praktykami nie ustanowionymi wg. prawidłowości PRAWA i jego przestrzegania..konkurencyjność firm ,,produkuje,,prawie identyczne rozwiązania markentigowe, nie istnieją dysproporcjonalne rozbieżności osiągania w sensie tego i samego np.zawodu...

-Możliwości realizacyjne co do osiągania są powiązane z zapleczem podbudowy startu, tutaj finansowe aspekty są istotne...

-W przedziale fizjologicznym obieg rytmu życia człowieka jest podobny jak kilka tysięcy lat temu, można jedynie drogą wiedzy i jej wdrażania ,,usprawnić,,dopracować,,pewne przedziały efektywniejszego funkcjonowania..

-W Dynamice Osiągania cechami i wartościami nadrzędnymi jest :wytrwałość, systematyczność i konsekwencja..

-Ponad wszelką wątpliwość pozostaje tryb dokonywania jako DZIAŁANIE, co wyzwala potencjał myśli, drogą realizacji i materializowania stwarzamy rzeczy dotykalne i naszą rzeczywistość..

-Wyraźna poprawa i ,,przyspieszenie ,,osiągania możliwe drogą zmian wnętrza, dotyczy znajomości poprawy kondycji, zmian postrzegania i stosunku do sytuacji i rzeczy, budowanie myślenia proaktywnego i propozytywnego..

-Ukierunkowane działanie i selektywne prowadzenie stwarza: rozbudowanie potencjału, sieci, relacji, skupia wiązkę korzystania z INFORMACJI..

Prawidłowość rozwojowa to przede wszystkim zrozumienie aspektów dokąd zmierzam, quo vadis życia, dostrzeganie zależności , kluczowych wartości, znalezienie SENSU i CELU…

Rozważania o osiąganiu i refleksja nad tematem, pozwalają wyzwolić się ENERGII nowych pomysłów, spojrzeć na to co dokonujemy codziennie i z innej perspektywy.

Zaiskrzenie i zatlenie się NOWEGO, to sygnał że nastąpił punkt zwrotny w Tobie...

Pozdrawiam.
Popularność: 64    Powrót

Komentarze

Osiągnięcie sukcesu to ostateczna faza po latach trudów, ryzyka i wyrzeczeń. Przychodzi nawet po spełnieniu, które jest osobiste. To zewnętrzny aspekt naszego wewnętrznego spełnienia. Tylko taki sukces jest prawdziwym sukcesem- nigdy sukces na pokaz. Pozdrawiam Panie Josefie i gratuluje determinacji w dążeniu do postawionych celów.
2016-01-19 19:01 Zbigniew Godziński
To prawda, bywa że dopiero pod koniec jest tak naprawdę więcej czasu by w pełni się poświęcić.Dziękuję Panie Zbigniewie i również życzę owocnych lat w działaniu na rzecz rozwoju i realizacji celów..
2016-01-19 20:03 ~Josef Lukoschek
http://retransmisja.zyciebezograniczen.pl/pl/vi/zbo2/… Może nie mówią o bieganiu, ale o tym by zdobywać cele. Polecam można obejrzeć mega event już pod koniec lutego.
2016-02-09 16:22 ~Adin
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom