Wypracowywanie potencjału

2016-01-22 06:12:22

Josef Lukoschek
Czasami zastanawiamy się jak to się dzieje że wyrastają wielkie firmy, potężna sieć handlowa, koncern, a na początku było zaczynane od majsterkowania w garażu, z historii wiemy że wielcy potentaci zaczynali od małej fabryczki..

To wszystko przecież dzieje się na naszych oczach i realnie, jeśli cofnę się myślami wstecz to tak przecież powstawało...

Nie będę się wdawał w tym artykule w potężność tego które jest ogromne i zrzesza niesamowity kapitał, panuje na świecie i wyznacza drogi rozwoju..

Zajmę się od strony osoby pojedynczej , jak to wygląda że wypracowujemy pewien potencjał, stwarzamy stopień powodzenia, przełożenia w kierunku poprawy standartu naszego życia, zabezpieczenia materialne, docenianie, budowana jest marka i prestiż...

To wszystko nie dzieje się bezwolnie i też nie jest dziełem przypadku.Wiele osób rzuca czasem przy tym mimochodem:bo tak , bo odziedziczył, bo trafiło mu się szczęście, bo miał układy.. i wiele innych często nieprawdziwych wnioskowań.Zapomina się także , że są to takie drogi wymówkowe, co do własnej osoby.No bo jak mi nie ,,poszło,,to dlaczego akuratnie miało to się udać np.temu który obecnie zarabia miliardy??....a więc aspekt zazdrości, doszukiwania i domniemywania ,,jakiś,,czarno księżkich i niejasnych sztuczek, kombinacji, wszelkiego niewyjaśnionego i o podbudowie ,,nieczystej,,...

Jak więc jest naprawdę że stwarzamy potencjał??

-Jest to droga w pełni uwarunkowana tym że to tworzone jest w obrębie czasu długiego, A więc bywa że śmiało dekadę lat, ćwierczwiecze i czasem przedział całego życia..

-Aby stworzyć coś ponadprzeciętnego jest potrzebny ,,dobry,, pomysł, idea,koncepcja,inspiracja, co związane jest z tym że powinien być zdefiniowny CEL, KIERUNEK i PRIORYTET..

-Potencjał budowany jest działaniem wytrwałym , systematycznym , konsekwentnym , cechuje go dążność do realizacji i wstępowanie na coraz to wyższe progi,stawarzanie sobie nowych wyzwań, zamiarów, planów, ambicjonalnie to aspekt bycia prawie że doskonałym , perfekcyjnym, profensjonalnym w całym tego słowa znaczeniu..

-Ważną rolę w potęgowaniu , duplikowaniu, stopniach konwersji i efektywności dokonywania stanowi koncentracja, przyłożenie się, myślenie nie potocznym tokiem rozumowania tylko ,,zaprogramowane,, na rozwój, otwieranie się na nowe możliwości, stygmat pozytywnego postrzegania , swej przyszłości, radośniejszy stosunek do świata i otoczenia...

-Potencjał jest stwarzany drogą świadomego podnoszenia swych umiejętności, wykorzystania MOCY TALENTU, bazuje na ściśle skupionej wiązce WIEDZY..(Selekcja informacji)

-Energia wytwarzania to przedział spojrzenia na pewne sprawy z innego punktu odniesienia i perspektywy, ,,uniesienie,, się nad problemem i spojrzenie całościowe, nie czepianie się jakiegoś kąta i wgryzanie w ,,ścianę,,(brak elastyczności i kreatywności)

Zbudowanie potencjału może wydawać się dla przeciętnego człowieka czymś nieosiągalnym ,,dalekim,,Ale parametry które są zachowywane i kształtują przedział postępowy realizowania , nie dopuszczają do tego by nagle nastąpiła ,,wywrotka,,.Ponieważ jeśli je zachowujemy to skupiona jest czujność i uwaga nad tym co dokonujemy, mamy wciąż aktualny przegląd sytuacji, zwyczajnie, bo coś robimy w tym kierunku i się tym interesujemy.

To właśnie te codzienne nasze czynności, rytuały dnia i schemat , że wie po co się wstaje(CEL i SENS), co chcę znów dziś dokonać, co załatwić i co przemyślanie kupić bądź sprzedać...wytwarza POTENCJAŁ....

To jest WIARA w to co się robi i mocne przeświadczenie że tego się dokona...

Nie istnieje inna postawa wojownika jak chce w swym życiu coś osiągać..

Pozdrawiam
Popularność: 53    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom