Definiowanie CELU

2016-01-26 07:57:06

Josef Lukoschek
Definiowanie celu , ma za zadanie określenie pewnych rzeczy i sytuacji w czasie przyszłym.Jest pomocne w tym , że mając do dyspozycji cel jako zamierzenie, plan, kierunek realizacji, możemy przystąpić do działania, to co wytworzone mocą myśli, wizji , przekształcić w rzecz realną, dokonaną , prawdziwą i odpowiadającą temu co chcemy wytworzyć w rzeczywistości, zmaterializować...

Główne założenia co do formowania i ucharakteryzowania celu odnoszą się jaki on powinien być:
-jasny
-realny
-mierzalny
-osiągalny
-na miarę możliwości
-określony w czasie

To całe przedstawienie sobie i refeleksja nad tym , jaki sobie wytyczamy cel i zadanie w życiu , nie jest przypadkowe i nie powinno być też traktowane lekko i zabawowo..

Bowiem w realizowanie celu jeśli on wytyczony wkładamy naszą całą energię tworzenia, pasję , zawziętość i poświęcenie,zapał, także i środki finansowe, czas , chcemy coś wytworzyć kosztem poświęcenia czegoś innego, np.bardziej się skupiamy nad czymś określonym, by to dało po dokonaniu przestrzeń, na rozwój dla celu nowego...i założeniowo wyższego przedziału..

Dlatego określenie że cel ma być jasny, realny i osiągalny , oznacza że koncentrujemy się nad ,,poprawieniem,,nas w tym kierunku że będziemy wytwarzać lepiej, więcej, efektywniej, jakościowo korzystniej...Samo określenie celu nie oznacza że zmienimy się nagle o 100% i będziemy także 100% sprawniejsi i produktywniejsi..bo to nierealne..

Zostanie zwymiarowane ,,co ,,chcemy dokonać , jaki przeznaczamy na to czas i ustawimy sobie swoistą poprzeczkę , którą chcemy w czasie przyszłym przeskoczyć, osiągnąć wynik, spełnić ambicje, odczuć satysfakcję i zadowolenie, zralizować się, doczekać i świętować nagrodę..

Na miarę możliwości oznacza , że mamy świadomość , w stopniu dojrzałym i dorosłym poj mujemy że mamy określony przedział finansowy , który możemy zainwestować w nasze zamierzenie, określony czas możemy poświęcić na inwestowanie w bazę wiedzy, doskonalenie umiejętności ..rozwijać talent, poznać lepiej siebie..

To wszystko co związane z definiowaniem celu jest w sensie dalszym tym abyśmy wiedzieli co chcemy dokonywać w życiu, w jaki sposób mamy ,,poprawiać,,nas wewnętrznie, wzmacniać postawę, zachowanie przyzwoitych wartości , że słowo sukces, osiąganie szczęścia nie będzie utopią , zawieszeniem tylko w sferze marzeń.Lecz spełni się......NASZ CEL ….i nie innych..

Ponieważ to co wypracowujemy każdego dnia, myślimy nad tym jak siebie udoskonalać, mamy zdefiniowany cel i udokumentowany, pozwala się nam rozwijać, wchodzić na coraz to nowsze szczeble poznawcze, konkretyzować działanie, rodzą się wymierne efekty i wyniki, zyski,otwierają nowe perspektywy i możliwości...wejście w niezależność w każdym wymiarze..

Cel jest wyzwaniem dla życia , dokonany czyni Ciebie Zwycięzcą...Pozdrawiam
Popularność: 64    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom