Wchodzenie w rytm przemian

2016-02-04 09:47:24

Josef Lukoschek
Zanim przystąpimy do rozpatrywania sytuacji powinniśmy się zastanowić co tak naprawdę powoduje że szukamy tzw.wzorca dokonywania w życiu, znajdywanie szczęścia, zaspokajania naszych potrzeb życiowych i przez to osiąganie satysfakcji i zadowolenia..

Tym wszystkim jest naturalnie zdefiniowanie właściwego CELU …

I teraz mamy do dyspozycji różne modele, wyłaniają sią one drogą informacji pokoleniowych , przekazu tradycyjnego formowania rozwoju w życiu, są także ustanowione drogą edukacji , podnoszenia wiedzy, ogólnie przyjmuje sią że jest to pójście do szkoły, studia i specjalizacje..

Model ten jest w znakomitej większości powielany, programowanie rozwoju odbywa się poprzez naukę..

A więc rozwińmy ten MODEL 1 na dalej...

Szkoła-dorastanie, zdobycie przepustki w życie czyli matura, studia, specjalizacje czy podyplomowe , znalezienie pracy, partnera-stworzenie rodziny, przyjście potomstwa na świat, wychowywanie dzieci, nadal praca, myślenie o rencie na starość, realizowanie celów i pragnień innych, liczenie na instytucje, kompletna pustka bo brak pasji, hobby, załamywanie się sensu dokonywania, wyjście priorytetu zdrowia jako dbałość o nie, w końcu nie najlepiej spełnione marzenia i pragnienia, nie zrealizowanie się dogłębnie, nie spełnienie misji którą,, się czuło ,,i nosiło w sercu, odejście....mizerna pamięc w umysłach innych...

A teraz przypatrzmy się dlaczego tak się stało?? Przecież mieliśmy młodość, wolność, świat stał dla nas w PEŁNI otworem??

Otó to....problemem jest definiowanie CELU, założenia były piękne i ładne, jednakże …

I tu dochodzę do pewnego wniosku, otóż dla każdego człowieka ważnym jest stwarzanie i wykorzystanie PRZESTRZENI w której dominuje przedział spełniania:

-własnego CELU
-własnych marzeń, pragnień i ambicji
-własnej samorealizacji i dokonywania się w tym świecie istnienia , bytu i co zam tym idzie praw rzeczywistości, praw ziemskich i praw panujących we Wszechświecie i podporządkowanych dla każdej istoty humanoidalnej..w znaczeniu wielu religii i filozofii ,dążenie do tego zbliża nas do boskości, bycia doskonałym..

Wchodzenie w rytm przemian siebie , to droga rozpoczęcia swą świadomością innego pojmowania , jak to wszystko na tym świecie jest,,ułożone,,:prawa natury, prawa stworzone przez człowieka , prawa o rozwoju i osiąganiu, prawa przyciągania energii pozytywnej i skupiania wiązek ,,otwieraczy,,przestrzeni na przestrzenniej... W tym rozumieniu wkraczanie w poziom wyższego rzędu , w sensie analiz spektrum rozwojowego to wchodzenie w ,,inną gęstość,,informatyczną i przedziały materializowania i dematerializowania się MATERII...

Wybór modelu rozwojowego jest naszym dobrowolnym i nieprzymuszonym ,,chcę,,..pragnę, mam zamiar w mym życiu coś dokonać, pozostawić po sobie, wznieść na wyżej....wolną wolą....

A teraz ,,otwieracze przestrzeni,,:

-zrozumienie piramidy zaspokajania hierarchii potrzeb
-inwestowanie w inteligencję finansową a tą drogą otwieranie przestrzeni dla celów wyższego wymiaru
-rozwijanie elementów inteligencji emocjonalnej a tym samym zmian postawy osobistej ,mentalności, nastawienia i odnoszenia się do sytuacji i na bodźce zewnętrzne
-podnoszenie stanu świadomości, medytowanie, refleksja, dokumentowanie przemyśleń
-poprawianie kondycji i zdrowego odżywiania
-przysięga i ślub wartościom które ćwiczone wypracowywują potencjał. Dają poczucie pewności siebie, dowartościowania, przynoszą zyski, sukces, spełniają nas..

Co jest w takim postępowaniu nagrodą???

Stajemy się INNI, lepsi i doskonalsi..

MODEL 2 pozwala swobodniej się realizować , w zależności kiedy od tego zaczynamy. Rozróżniamy bardziej prawidłowo co jest dla nas korzystne. Ma to ogromne znaczenie bo wypracowuje przewagę w każdym wymiarze nad MODELEM 1 , w którym tylko założeniowo ,,ustawiamy,,swoje życie, jednakże jak będzie dalej..nic kompletnie nie wiemy..

Pozdrawiam
Popularność: 91    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom