Lepiej wykorzystywać możliwości cz.2

2016-02-24 05:03:43

Josef Lukoschek

Wszystko co składa się na obecny przebieg wydarzeń, sytuacji ma ścisły związek z tym jak funkcjonuje świat, społeczności , wpływ postępu technologicznego i ciągłe przyspieszanie w tym zakresie.Jest to naturalna skala progresywności , rozszerzanie w każdym kierunku i przestrzennie powoduje wytyczanie nowych odnóg podrozwoju...

W takiej zależności rodzą się nowe wynalazki, coś nowocześniejszego zaczyna dominować globalnie i nawet jeśli dosyć sceptycznie do tego podchodzimy, z biegiem czasu sami stosujemy, bywa że tak dytuje to życie. Jest koniecznym posiadanie jakiegoś rekwizytu, rzeczą naturalną korzystanie....

Jak w tym wszystkim maluje się obraz korzystania przez człowieka z szeregu ,,nowego,,i jakie to stwarza perspektywy co do przyszłości i rozwoju??

Odpowiedź nie jest prosta, ale jeśli posiada się w sobie przestrzeń rzeczowego krytycyzmu i intuicyjne ,,wyczucie,,to można to scharakteryzować następująco:

-rozszerzanie postępu i także coraz to nowsze przedziały działania przez człowieka stwarzają coraz to bardziej rozszerzone możliwości , tym samym rysują szersze i dalsze perspektywy..

-naturalnie rysują się także niekontrolowanie nowe zagrożenia i przeszkody, bowiem wszystko co zaplanowane pozytywnie, czasem rodzi nieprzewidziane okoliczności, konieczne więc wzięcie poprawki, dostosowanie do nowej sytuacji..

-sprawa wykorzystania nowych szans,okazji, jest sprawą wzmożenia aktywacji , podniesienia poziomu świadomości. W sensie szukania, znajdowania , skupienia nad tym że możemy śmiało i to nieźle ustawić optymalne parametry dochodzenia. Jednakże należy wprowadzić nowe sposoby myślenia, inwestować w wiedzę poznawczą.

-rozszerzanie możliwości to nie trzymanie się kurczowo utartych dogmatów, wzorców ,To otwieranie na alternatywne, w sensie rozwoju SELEKCJA. I tutaj powiem prosto:szczypta rygoru,źdbło wewnętrznej samokontroli i dyscypliny, koncentracja na podnoszeniu potencjału, budowanie sieci energii pozytywnych, rozumowanie nie z boku i przyglądające się biernie lecz postrzeganie nad i AKTYWNE, całościowe i przestrzenne, by z każdego pola obserwacji móc korygować .Podporządkowanie dosyć twardym ale stabilnym zasadom.To prawda , jest to ascetyczne w sobie,nieco spartańskie, ale RODZI EFEKTY. Stajesz się silny w sobie, nie chwiejesz, ta moc prowadzi , przeświadczenie o słuszności trafnej DECYZJI i WYBORU..

Tak to jest....

Możliwości są nikłe jak nie rozpoczniesz wędrówki bardziej operatywnego myślenia, nie zadasz sobie trudu, poświęcenia,przejdziesz lekko i będziesz uważał, że sprawa załatwiona..

Lecz wtedy:..wyzwania życia czekają nadal, niestety mogą być coraz to potężniejsze, związane to jest z rytmem przyspieszania i wprowadzaniem zagęszczania informacji...Abyś się nie pogubił,wiedział dokąd podążasz, należy wybrać:KIERUNEK, CEL, PRIORYTET..

Inaczej nie wytrwasz, zostaniesz wchłonięty...nie za bardzo cokolwiek osiągniesz...

Sprawa wzięcia bardziej aktywnego udziału w tym co następuje jest więc życiową koniecznością, być albo nie być...

Coaching...nauki wspomagające ,pomagają byś mógł odnaleźć SWOJE MIEJSCE w życiu..

Pozdrawiam
Popularność: 62    Powrót

Komentarze

Jak zwykle aktualna wiedza z rozwoju osobistego. Dużo tutaj przemyśleć, tematy bardzo ciekawe. Jeśli forma by była bardziej zwięzła z pewnością przeczytało by to jeszcze więcej osób :) Powodzenia :) Pozdrawiam!
2016-02-25 09:37 Zbigniew Godziński
Panie Zbigniewie dziękuję i pozdrawiam!
2016-02-25 11:02 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom