Lepiej wykorzystywać możliwości cz.3

2016-02-25 08:01:46

Josef Lukoschek
Sama umiejętność by dostrzegać gdzie możemy powiększać nasz potencjał, zasoby, nie jest czymś co może wiąże się sformułowaniem rewolucji, ponieważ nic tutaj nagłego, przełomowego i w sensie sytuacji i wydarzeń nie dokonujemy..Natomiast istotnym jest punkt wzrotny w którym na zadane przez nas pytanie jak i co dalej??otrzymujemy odpowiedź, pada DECYZJA.I tutaj jest to już początek...

Rozróżniłbym takie dwa aspekty w wykorzystaniu możliwości:

-zmiany i doskonalenie nas samych czyli budowanie bardziej optymalnych, sprawdzalnych wartości, rozwój osobisty i przemianowanie wnętrza NA LEPIEJ..(duchowe)

-wyjście z kapsuły ,,strefy komfortu,,i zmiany rozpoczynające się w naszym najbliższym otoczeniu, okolicy, dotyczące w pierwszym rzędzie poprawy naszego codziennego funkcjonowania.(fizyczne)

Dlaczego tak od małych kroczków i nie od razu od wielkego skoku na głęboką wodę??

Ponieważ aby potrafić dostrzec to co nowe i rozszerzyć horyzont myślowy, potrzebne stopniowe wdrażanie w problematykę..i przygotowanie psychiczne, że dajemy radę.By to nie powodowało zakłóceń w codziennym , nagłego przewracania porządku do góry nogami i o 180 stopni...

Stąd też powolne wgłębianie, poznawalność..możliwość poczucia się pewnym w tym,,terenie,,

Jeśli często spotykamy się z ofertami typu :intratnej posady, wyjazdu za granicę, szybkiego zarobku i dużych pieniędzy , musimy uzmysłowić sobie czy to nas dotyczy, czy jesteśmy na to przygotowani np.żeby rozłączyć się z rodziną, jest pora i czas, wiek, zdrowie, znajomość obszaru proponowanej pracy i sposobu zarabiania, komunikowanie czyli znajomość języka.

Tak w sensie natychmiastowym takiego ,,przepłynięcia ,,za ocean nie czynimy , ponieważ jest to bardzo ryzykowne , nadal i wciąż przygotowanie do tego wymaga czasu i skoncentrowania się , by prawdopodobieństwo wyniku było realne i realizacja powiodła się..

Dlatego zaczynamy od najbliżzego w szukaniu..czegoś co rzeczywiste, podnosi naszą samoocenę i motywuje , to dotykamy, jest bezpośrednie, nie wiąże się z tym duży wkład np.:finansowy..

Moim zdaniem takie zmiany w znajdowaniu możliwości, mogą dotyczyć próby zmiany nawyków w celu np.zaoszczędzania czasu, pieniędzy,znajdowanie przestrzeni na przeczytanie książki..

W najbliższym otoczeniu może to być zaintereowanie się pokojem , poukładanie rzeczy , by to dało przestrzeń np., na ćwiczenie , gimnastykę, relaks ruchowy.

Zbliża się wiosna , pora porządków w ogrodzie, na balkonie, to wszystko są to małe rzeczy ale tworzą panel tego przestrzenniejszego spojrzenia na sprawę, gdzie leżą moje możliwości, abym mógł się rozwijać,przemyśleć w sobie , może warto zrobić sobie folder w komputerze i tam nanosić ciekawe linki, filmiki, poszukać darmowe e-booki...

Początek zmian na lepsze jest w zasięgu nas..

Od inicjacji zainteresowania samym sobą...jak sobie pomóc ..w otwarciu się na świat..

Pozdrawiam
Popularność: 59    Powrót

Komentarze

Zdecydowanie lepiej wykorzystywać, niż nie wykorzystywać. Pozdrawiam!
2016-02-25 09:32 Zbigniew Godziński
Otwarcie się na możliwości wpływa korzystnie, nie bez przesady przedłuża życie..ponieważ człowiek jest wciąż zaangażowany , znajduje sens i ma wciąż nowe plany, pomysły i wyzwania..Pozdrawiam
2016-02-25 11:10 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom