Sukces, przypadek czy uporządkowane działanie

2016-02-26 05:27:08

Josef Lukoschek

Sukces to ważne słowo i w życiu każdego odgrywa znaczącą rolę.Człowiek oczekuje wyników, pozytywnych rezultatów, pragnie by efekty jego pracy uwieńczone były powodzeniem.Oczekuje spełnienia zaplanowanego i także przychodu zysków, podniesienia standartu bytu, doceniania i uznania w swoim środowisku.

Jest to cała gama wszelorakich aspektów i wartości , które toczone latami , ćwiczone, wprowadzane w rytm parametrów rozwoju, budują to co wytworzone, dokonują zmaterializowania i człowiek cieszy się jak osiąga, ziszcza się jego marzenie, on sam czuje że dokonał misji i tu na Ziemi.

Sprawy osiągania przez człowieka są tak interesujące że ostatnie dekady zrewolucjonowały wszelakie nauki coachingu i problemami dochodzenia , dynamiki sukcesu zajmują sią dziś profensjonalnie najpowaniejsze uczelnie , autorytety wiedzy.Można powiedzieć że jest to w obecnym społeczeństwie standartem, że istnieje cała sieć placówek szkoleniowych , rozbudowane media tematyczne , roi się od ekspertów branży.

W takim układzie możemy stwierdzić, że osiąganie przez człowieka wyższych pozycji nie jest dziełem przypadku. Na wysokie stanowisko managerskie , zarządzania nie trafia osoba postronna.Aby funkcjonować i spełniać wymogi jakie w tym zakresie potrzebna jednostka wykształcona, znająca specyfikę i zakres działania. Sukces takiej osoby wiąże się także z sukcesem firmy.

Mity o tym że ktoś nagle zostaje milionerem, albo gdzieś jak z podziemi wyrasta dobra firma...są po prostu nierealne.Osiąganie zamierzonego jest strategicznie zaplanowane, tutaj co do szczegółów jest konsekwetnie realizowane..

W przypadku jednostki o jej powodzeniu życiowym nie świadczy ani nadgorliwość, ani przesadne staranie...o wynikach i efektach , trybie progresywności decyduje to co umiejętnie podniesione, udoskonalone. Innymi słowy należyte poprowadzenie przez fachowca w kierunku osiągania, bądź też samodzielne przyłożenie się serio i w tym temacie.I tym właśnie zajmuje się coaching...

Jestem o tym przekonany, wcześniej naturalnie też realizowałem różne życiowe zamierzenia, tylko że nie było tego podkładu prowadzenia, brakowało tej kropki nad ,,i,,czyli wiedzy tematycznej, całej sfery co to takiego sukces, parametry rozwojowe, dlaczego tak ważne definiowanie CELU, i co jest istotne w tym że człowiek dochodzi i osiąga, wie nawet co będzie w przyszłości, bowiem ta NAUKA pozwala kontrolować i korygować procesy rozwojowe, uczy także jak postępować, jak wyrabiać charakter, postawę i co najważniejsze... wprowadza w sferę gdzie mogłeś wcześniej tylko pomarzyć.A jest nią spełnianie się, dowartościowanie osobiste, wkraczanie w niezależność .

W pewnym sensie jest to o czym było myślane tysiącami lat....jak znaleźć szczęście, satysfakcję, pokojowo gromadzić zyski,Jak wchodzić na wyższe szczeble rozwoju , samorealizować i czuć dokonanie MISJI.

Sukces nie jest wymarzoną bajką, nie jest czymś co tylko dla wybrańców.Nie jest też dziełem przypadku...To działanie w pełni przemyślane, świadomościowo uporządkowane.Składnia dobrego coachingu pozwala byś się odnajdywał, poczuł smak zasłużonego zwycięstwa...Pozdrawiam
Popularność: 60    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom